22:06 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad nustačius pažeidimus darančius asmenis, jie sulaukia įspėjimų ir baudų pagal šiuo metu galiojantį teisinį reglamentavimą

  VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) duomenimis, per pastaruosius dvejus metus buvo sulaukta daugiau kaip 2,9 tūkst. asmenų pranešimų apie galimus gyvūnų gerovės ir sveikatingumo pažeidimus įvairiose Lietuvos vietose, apie 50 proc. jų pasitvirtino, praneša VMVT spaudos tarnyba.

  "Inspektoriai reaguoja į visus gaunamus pranešimus, tiriami ir vertinami tiek elektroniniu paštu, per VMVT interneto svetainę ar telefonu gaunami pranešimai apie pastebėtus įvykius, galimai neigiamai veikiančius gyvūnų sveikatą ar gerovę", — teigiama pranešime.

  Pabrėžiama, kad daugiausia (apie 56 proc.) nustatytų pažeidimų susiję su gyvūnų augintinių (šunų) netinkamomis laikymo sąlygomis, nepakankama judėjimo laisve, šėrimu, girdymu ir pan.

  Pažymima, kad nustačius pažeidimus darančius asmenis, jie sulaukia įspėjimų ir baudų pagal šiuo metu galiojantį teisinį reglamentavimą.

  Tačiau skiriami įspėjimai ar baudos nėra adekvačios padarytiems pažeidimams ir atsakomybę už gyvūnų laikymo sąlygų pažeidimus būtina griežtinti.

  Kartu vykdomi ir privačių veterinarijos gydytojų patikrinimai, kurių metu siekiama nustatyti nelegalius veisėjus pagal registracijos žurnalų duomenis.

  VMVT įsipareigojo užtikrinti, kad gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, būtų organizuojamas operatyvus patikrinimas gyvūnų laikymo vietoje, būtų vertinama ir tikrinama gauta informacija.

  Apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos departamentų vadovams nurodyta užtikrinti efektyvų bendradarbiavimą ir prireikus organizuoti bendrus veiksmus reaguojant bei tiriant pažeidimus, susijusius su žiauriu elgesiu su gyvūnais ir neteisėtu gyvūnų veisimu verslo tikslais.

  Taip pat sudaryta tarpinstitucinė darbo grupė, įgaliota spręsti aktualias gyvūnų gerovės ir apsaugos srityje kylančias problemas ir inicijuoti reikalingus pokyčius, būtinus teisės aktų pakeitimus.

  Dar šia tema

  Gyvūnų gerovės politikoje pokyčiai yra būtini
  Vairuotojai perspėjami apie riziką kelyje susidurti su laukiniais gyvūnais
  Tegai:
  Lietuva, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)

  Svarbiausios temos