11:04 2020 Spalio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1821
 • RUB90.8256
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (368)

  Siūlymą nedelsiant sušaukti Radviliškio rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdį NVSC pateikė Radviliškio rajono savivaldybės administracijai

  VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) Radviliškio savivaldybę ragina imtis skubių veiksmų lokalizuojant židinį, rašoma NVSC pranešime žiniasklaidai.

  Radviliškio ligoninėje nustačius jau 38 užsikrėtimo COVID-19 atvejus, NVSC šiandien kreipėsi į Radviliškio rajono savivaldybę, skubiai prašydamas spręsti klausimą dėl židinio lokalizavimo ir imtis veiksmų, kad kelias infekcijai toliau plisti visame Radviliškyje būtų užkirstas.

  Komisijai siūloma operatyviai spręsti klausimą dėl tyrimų koronavirusinei infekcijai nustatyti organizavimo Radviliškyje, prioritetą teikiant sveikatos priežiūros ir ugdymo įstaigų darbuotojams, pareigūnams, prekybininkams, vaistininkams. Taip pat — svarstyti galimybę ugdymo procesą visame Radviliškyje laikinai organizuoti nuotoliniu būdu bei spręsti klausimus dėl darbo nuotoliniu būdu įstaigose, organizacijose, įmonėse, kur tai įmanoma. 

  Šiuo metu ruošiamas valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro sprendimas dėl pavedimų Radviliškio rajono savivaldybės administracijai.

  NVSC specialistų vertinimu, Radviliškio ligoninė su situacija nesusitvarko, todėl baiminamasi tolimesnio koronaviruso plitimo už įstaigos ribų.

  NVSC primena, kad centro specialistai, atlikę neplaninį patikrinimą Radviliškio ligoninėje, nustatė infekcijų kontrolės pažeidimų, galbūt galėjusių prisidėti prie koronavirusinės infekcijos išplitimo įstaigoje. Dėl to gydymo įstaigai buvo nurodyta nedelsiant stabdyti naujų pacientų priėmimą į gydymo įstaigą, t. y. ne tik į Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrių, bet ir visus kitus ligoninės padalinius.

  Per pastarąją parą Lietuvoje nustatytas rekordiškas nuo balandžio naujų susirgimų COVID-19 skaičius — 99 atvejai. Iš viso šiuo metu Lietuvoje nuo pandemijos pradžios nustatyti 3664 atvejai.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (368)

  Dar šia tema

  Radviliškio ligoninėje nustatyti dar 23 COVID-19 atvejai
  Lietuvoje 40 COVID-19 atvejų siejami su židiniais
  Raseinių ir Kelmės ligoninėse NVSC pažeidimų nenustatė
  Tegai:
  koronavirusas, COVID-19, Radviliškis

  Svarbiausios temos