10:31 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (408)

  Mokslininkai išanalizavo daugiau nei 4 milijonų pacientų duomenis ir nustatė, kokiais atvejais kovoje su koronaviruso infekcijos komplikacijomis naudojamas azitromicinas gali sukelti širdies priepuolį

  VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Ilinojaus universiteto Čikagoje mokslininkai atskleidė, kad azitromicinas, naudojamas kovojant su koronaviruso infekcijos komplikacijomis, gali sukelti širdies priepuolį, kai jis vartojamas kartu su tam tikrais kitais vaistais. Apie mirtiną šio vaisto pavojų pranešta žurnale "JAMA Network Open".

  Mokslininkai išanalizavo daugiau nei keturių milijonų pacientų duomenis ir nustatė, kad bendras azitromicino ir vaistų, turinčių įtakos širdies elektriniams impulsams, priėmimas susijęs su 40 proc. širdies ritmo sutrikimų padidėjimu, įskaitant alpimą, greitą širdies plakimą ir net širdies sustojimą. Elektrinius impulsus veikiantys vaistai yra kraujospūdį mažinantys vaistai, antidepresantai, vaistai nuo maliarijos ir opioidai.

  Mokslininkai nustatė, kad kas penktas žmogus, kuriam buvo išrašytas azitromicinas, taip pat vartojo vaistus, kurie ilgina QT intervalą

  Širdies reiškinių rizika vartojant azitromiciną buvo įvertinta lyginant su amoksicilinu, kitu antibiotiku, kuris niekada nebuvo susijęs su širdies disfunkcija ir neveikia QT intervalo. Tarp širdies darbo sutrikimo reiškinių buvo skilvelių aritmija, sinkopė, padažnėjęs širdies ritmas ir širdies sustojimas bei mirtis.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (408)

  Dar šia tema

  "Sputnik V": kas Rusijoje bus pirmasis paskiepytas nuo koronaviruso
  ULAC vadovas papasakojo apie riziką užsikrėsti koronavirusu lėktuve
  Koronavirusas santuokų skaičiui neturėjo labai didelio poveikio
  Tegai:
  koronavirusas

  Svarbiausios temos