17:25 2020 Spalio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, kaip ir praėjusį mėnesį, prasčiausia padėtis pietų ir pietryčių upėse, o geriausia — vakarų

  VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Pirmoje rugsėjo pusėje Lietuvoje ir toliau fiksuojama hidrologinė sausra, rašo Hidrometeorologijos tarnyba.

  Šalna
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Palijus ir atvėsus orams situacija šalies upėse nepasikeitė. Kaip ir rugpjūčio mėnesį, prasčiausia padėtis pietų ir pietryčių upėse, o geriausia — vakarų.

  "Labiausiai nusekusios Nemuno, Neries ir Nevėžio upės — ties jų vandens matavimo stotimis vandens lygis yra 40–70 cm žemesnis už vidutinį rugsėjo mėnesio vandens lygį", — sakė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos hidrologė Gintarė Kugytė.

  Pasak Kugytės, Šventosios ties Ukmerge ir Anykščiais, Šušvės ties Šiaulėnais, Tatulos ties Trečionimis, Merkio ties Puvočiais ir Bartuvos ties Skuodu vandens lygis yra artimas daugiamečiam šio mėnesio vidurkiui (vyrauja iki 15 cm nusekimas).

  Yra upių, kurių atskirose vandens matavimo stotyse pastebima skirtinga situacija — Šešupėje ties Liubavu šiuo metu vandeningumas yra artimas šio mėnesio vidurkiui, tačiau ties Kudirkos Naumiesčiu upė yra net 39 cm nusekusi nuo šio mėnesio normos.

  Panaši situacija ir Minijoje, kur Lankupiuose vandens lygis 15 cm, o Kartenoje net 45 cm žemesnis už rugsėjo mėnesio vidutinį vandens lygį. Tuo tarpu Akmenoje-Danėje ties Kretinga ir Aunuvoje ties Aunuvėnais vandens lygis, nors ir labai nedaug (iki 10 cm), bet yra didesnis už šio mėnesio daugiametę normą.

  Dar šia tema

  Įvardyti šios vasaros temperatūros rekordai
  Lietuvoje viršytas 1964 metų šilumos rekordas
  Sinoptikai papasakojo, kada į Lietuvą vėl sugrįš šiluma
  Tegai:
  sausra, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba

  Svarbiausios temos