08:20 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Dauguma susirgusiųjų apsaugos priemonėmis, mažinančiomis užsikrėtimo riziką, nesinaudoja arba naudojasi retai

  VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Praėjusiais metais lytiškai plintančiomis infekcijomis užsikrėtė mažiau žmonių nei 2018 metais, rašo Sveikatos apsaugos ministerija.

  COVID-19
  © Sputnik / Григорий Сысоев

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, užsikrėtimų skaičius sumažėjo nuo 459 iki 421.  

  Praėjusiais metais gonorėja diagnozuota 56, sifilis — 117, chlamidiozė — 248 asmenims. Pagal lytį pusantro karto daugiau ligų atvejų nustatyta tarp vyrų nei tarp moterų, atitinkamai 254 ir 167.

  Didžiausias sergamumas sifiliu 2019 metais užregistruotas Vilniaus ir Šiaulių apskrityse, sergamumas gonorėja — Tauragės apskrityje, o sergamumas chlamidioze — Vilniaus ir Kauno apskrityse. 

  Pagal amžiaus grupes, daugiau nei pusė (51 proc.) asmenų, užsikrėtusių lytiškai plintančiomis ligomis, buvo jaunimas nuo 14 iki 29 metų amžiaus. Iš jų keturi — nepilnamečiai. Užpernai jaunimas sudarė mažesnę dalį užsikrėtusiųjų (41,8 proc.). Tarp pernai užsikrėtusiųjų — 15 moksleivių ir 27 studentai.

  "Dauguma gonorėja užsikrėtusių vyrų, kaip tariamą infekcijos šaltinį, nurodė pažįstamą arba atsitiktinį asmenį. Daugiau nei pusė gonorėja ir chlamidioze užsikrėtusių moterų nurodė, kad gonorėja galėjo užsikrėsti nuo sutuoktinio/sugyventinio arba pažįstamo asmens", — rašoma pranešime.

  Taip pat pabrėžiama, jog šeši asmenys, užsikrėtę lytiškai plintančiomis ligomis nurodė, kad turėjo lytinių santykių su seksualines paslaugas už atlygį teikiančiais asmenimis.

  Pabrėžiama, kad dauguma susirgusiųjų apsaugos priemonėmis, mažinančiomis užsikrėtimo riziką, nesinaudoja arba naudojasi retai.

  Dar šia tema

  "Grinda" tęsia darbuotojų koronaviruso imuniteto tyrimus
  Respublikinėje Šiaulių ligoninėje nustatyti dar 9 COVID-19 atvejai
  NVSC specialistai rekomenduoja darbą organizuoti nuotoliniu būdu
  Tegai:
  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), liga, Lietuva

  Svarbiausios temos