20:56 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad šalis "priversta uždaryti valstybės sieną iš vakarų"

  VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Baltarusijos pasienyje su Lietuva ir Lenkija stovi šimtai sunkvežimių. Apie tai pranešė Baltarusijos Respublikos valstybės sienos komitetas.

  Kozlovičių pasienio kontrolės punktas Bresto srityje, archyvinė nuotrauka
 
  © Sputnik / Андрей Александров

  14:00 valandos duomenimis, prie Lietuvos ir Baltarusijos sienos laukia daugiau nei 270 vilkikų, o prie Lietuvos ir Lenkijos sienos — per 190 vilkikų.

  Privalkoje yra daugiau nei 130 sunkvežimių, Benekainiuose — daugiau nei 50 ir Kamennyj Log — daugiau kaip 90. Kotlovkoje eilių nėra.

  Bruzgų pasienio kontrolės punkte leidimo įvažiuoti laukia daugiau nei 120 sunkvežimių, Berestovicos pasienio kontrolės punkte — daugiau nei 30, Kozlovičiuose — daugiau nei 40.

  Latvijos kryptimi yra mažiau eilių. Grigorovščinos punkte — daugiau nei 30, o Urbanų — daugiau nei dešimt.

  Tuo tarpu, kaip anksčiau buvo įspėjęs Valstybės sienos komitetas, penktadienį dėl rekonstrukcijos darbų Urbanų kontrolės punkte gali kilti sunkumų kertant sieną.

  Vilniaus ir Minsko santykiai pablogėjo po prezidento rinkimų Baltarusijoje rugpjūčio 9 dieną, kuriuose laimėjo dabartinis Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka. Lietuvos politikai reguliariai pareiškia, kad rezultatai buvo "suklastoti", ir reikalauja pakartotinų rinkimų. Lenkijos politinė vadovybė laikosi panašios pozicijos.

  Anksčiau Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad šalis "priversta uždaryti valstybės sieną iš vakarų". Tačiau praėjusią savaitę Lietuvoje buvo pranešta, kad kontrolės punktai veikia be pokyčių.

  Dar šia tema

  Lietuva sureagavo į Lukašenkos grasinimus uždaryti sieną: atsakymas bus adekvatus
  Ekspertas: yra du variantai, kaip Minskas gali pristabdyti tranzitą iš Lietuvos
  Lietuva sugalvojo, kaip išgelbėti tranzitą Baltarusijos sienos uždarymo atveju
  Tegai:
  Lietuva, Lenkija, Baltarusija

  Svarbiausios temos