14:54 2020 Spalio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1821
 • RUB90.8256
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (372)

  NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinta 4070 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 1709 asmenys, 2253 — pasveiko

  VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) rekomenduoja sporto paslaugas jas, jei nėra galimybės užtikrinti COVID-19 plitimo prevencijos priemonių, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Pažymima, kad NVSC paslaugų teikėjams rekomenduoja paslaugas teikti tik pasitarus su visuomenės sveikatos specialistais ir ėmusis maksimalių infekcijos kontrolės prevencijos priemonių. 

  Taip pat paslaugas teikiantys turėtų įvertinti lankytojų srautus, užtikrinti, kad būtų išlaikomi atstumai, patalpos dezinfekuojamos, valomas sporto inventorius.

  Kaip teigia NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė, vasaros laikotarpiu atvejus specialistai skaičiavo, siedami juos su renginiais, šeimų šventėmis. 

  "Mus — visuomenės sveikatos specialistus — tokios tendencijos ypač neramina. Absoliuti dauguma šių žmonių, kurie užsikrėtė po kontakto su sergančiuoju koronavirusu sporto klube ar šokių repeticijose, yra jauni, gyvenantys aktyvų socialinį gyvenimą žmonės. Matome, kad jie iš vieno užsiėmimo, vienos treniruotės eina į kitą, tad iškart gausėja ir sąlytį turėjusių asmenų ratas", — teigia ji.

  Jos nuomone, svarbu, kad į tokias vietas neitų žmonės, kurie jaučia bent menkiausius peršalimo simptomus. Taip pat besilankantys asmenys turėtų reikalauti, kad tokiose uždarose viešose laisvalaikio leidimo vietose būtų laikomasi visų infekcijos prevencijos priemonių.

  Tuo pačiu, pasak Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos Ginretos Megelinskienės, kai užsiimama fizinėmis veiklomis, intensyvėja žmogaus kvėpavimas, tad padidėja aerozolių, t. y. itin mažų skysčio lašelių iškvėpimas, generavimas, per ką virusas ir plinta.

  Pažymima, kad per pastarąsias kelias dienas NVSC fiksuoja protrūkius ledo ritulio treniruotės, varžybų metu, taip pat židinius sporto klube, šokių ir sveikatingumo studijoje, choruose. Vien per pastarąsias kelias dienas užfiksuota per pusšimtis užsikrėtimo atvejų.

  NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinta 4070 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 1709 asmenys, 2253 — pasveiko.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (372)

  Dar šia tema

  Šiauliuose bus įvesti griežtesni apribojimai dėl koronaviruso
  Nuo COVID-19 Lietuvoje mirė dar du žmonės
  Tegai:
  sportas, koronavirusas, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)

  Svarbiausios temos