21:29 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (683)

  Dabar Lietuvoje yra trys karštieji taškai: Radviliškis, Raseiniai ir Šiauliai, tačiau infekcija sparčiai plinta ir kituose regionuose

  VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Tam tikruose Lietuvos regionuose prasidėjo antroji koronaviruso banga, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė. Apie tai ji papasakojo spaudos konferencijoje.

  Šiuo metu Lietuvoje yra 3 karštieji taškai: Radviliškis, Raseiniai ir Šiauliai. Infekcija greitai plinta ir kituose regionuose, sakė Lingienė.

  Liepą Raseiniuose užfiksuotas tik vienas atvejis, rugpjūtį — nė vienas, o vos per 3 rugsėjo savaites yra registruota 112 atvejų Raseinių rajone.

  Ji pažymėjo, kad vietovėse, kurios tapo karštaisiais taškais, koronaviruso padėtis ilgą laiką buvo stabili.

  "Dar viena priežastis, dėl ko kalbu apie antrąją bangą, tai yra staigus atvejų registravimas ir jų išplitimas", — aiškino epidemiologė.

  Savo ruožtu Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Aurelijus Veryga kreipėsi į savivaldybes ir paragino atsisakyti masinių renginių, kuriuose neįmanoma susekti dalyvių ir kontaktų. Ministras taip pat paragino pagyvenusius žmones ir lėtinėmis ligomis sergančius žmones laikinai nutraukti apsilankymą sporto klubuose, kur infekcija plinta labai greitai.

  Veryga pažymėjo, kad viešojoje erdvėje šiuo metu matoma daug netikrų naujienų dėl koronaviruso vakcinos.

  "Galiu visus patikinti, kad tikrai nėra jokių planų prievarta kažko skiepyti. Tikimės, kad mūsų piliečiai bus sąmoningi ir prie to prisidės šalies medikai. <...> Deja, bet stebime, kad kasmet net ir turint vakcinų nuo gripo, patys medikai nesiskiepija. Todėl tikimės visuomenės sąmoningumo. Aišku, gali atsitikti taip, kad valstybės, kurios įsigis vakcinas ir sėkmingai skiepys savo piliečius, gali iškelti tokį reikalavimą norintiems atvykti į šalį turėti įrodymą, kad žmogus paskiepytas nuo šios infekcijos. Kol kas tai teorinė galimybė, bet ji gali atsirasti", — sakė SAM vadovas.

  NVSC duomenimis, iš viso Lietuvoje patvirtinta 4070 COVID-19 atvejų, 1709 žmonės vis dar serga, daugiau nei 2250 pasveiko.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (683)

  Dar šia tema

  Rusijos vakcina nuo koronaviruso: kurios šalys nori ją įsigyti
  Karbauskis pareiškė, jog privalomų skiepų nuo COVID-19 nebus
  Lietuvoje užregistruotas didžiausias COVID-19 atvejų skaičius nuo pat pandemijos pradžios
  Tegai:
  Aurelijus Veryga, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos