03:09 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (406)

  Pabrėžiama, kad skirtingai nei viešojo maitinimo įstaigų lankytojams, gydymo įstaigų valgyklų lankytojams nebus taikomas reikalavimas dėvėti nosį ir burną dengiančias veido apsaugos priemones

  VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Nuo spalio 1 dienos maitinimą savitarnos principu organizuojančios sanatorijos bei kitos gydymo įstaigos turės laikytis tokių pačių reikalavimų, kaip ir viešojo maitinimo įstaigos, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Tačiau pažymima, kad joms bus taikoma viena išimtis: pacientai ir juos globojantys asmenys valgyklose neprivalės dėvėti veido apsaugos priemonių.

  "Gydymo įstaigos, kaip ir viešojo maitinimo įstaigos, turės apsaugoti savitarnos stalą nuo taršos per orą, uždengiant indus arba atskiriant juos sienelėmis nuo lankytojų. Maistas taip pat galės būti fasuojamas porcijomis (uždengiant jas plėvele, įdedant jas į maišelius, dėžutes ir pan.), arba jį galės įdėti valgyklos darbuotojas", — teigiama pranešime.

  Taip pat pranešama, kad lankytojai turės būti maitinami pagal sudarytą grafiką ir tam tikrą laiką, o tarp žmonių, sėdinčių prie skirtingų stalų, turės būti užtikrintas ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas.

  Pabrėžiama, kad skirtingai nei viešojo maitinimo įstaigų lankytojams, gydymo įstaigų valgyklų lankytojams nebus taikomas reikalavimas dėvėti nosį ir burną dengiančias veido apsaugos priemones.

  NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinta 4070 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 1709 asmenys, 2253 — pasveiko.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (406)

  Dar šia tema

  Rekomenduojama stabdyti sporto paslaugas, jei neužtikrinamos COVID-19 apsaugos priemonės
  Lietuvoje paskelbta apie antrąją COVID-19 bangą
  Tegai:
  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), maistas

  Svarbiausios temos