16:00 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (713)

  Anksčiau NVSC pranešė, kad Radviliškyje, Raseiniuose ir Šiauliuose prasidėjo antroji COVID-19 banga

  VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Raseinių rajono merui Andriui Bautroniui patvirtintas koronavirusas. Apie tai penktadienio rytą jis pranešė savo Facebook puslapyje.

  "Ryte sužinojau, kad ir mano tyrimas yra teigiamas. Užbėgant nepagrįstiems kaltinimams už akių, galiu patvirtinti, kad savaitgalį profilaktiškai atlikau tyrimus ir tuo metu nebuvau užsikrėtęs koronaviruso infekcija", — rašo Bautronis.

  Jis pažymėjo, kad dalyvavo renginiuose tik būdamas tikras, kad neplatino viruso, o dabar jis yra pasirengęs toliau gyventi ir dirbti izoliuotai.

  "Tikiuosi, kad mano asmeninė patirtis ir daugelio kitų žmonių — giminaičių, pažįstamų ar draugų jus paskatins tik dar labiau būti atsakingiems ir vieningiems. Virusas nesirenka žmogaus nei pagal vardą, amžių ar lytį. Turime suprasti, kad socialinė distancija — pagrindinė prevencinė priemonė kovai su COVID-19", — parašė meras.

  Vilnius
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Bautronis taip pat pranešė, kad penktadienį, nuo 9:00 val., šaukiamas Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis, kuriame bus priimti nauji sprendimai dėl viruso plitimo valdymo.

  Anksčiau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė pranešė, kad Radviliškyje, Raseiniuose ir Šiauliuose  prasidėjo antroji koronaviruso banga.

  Raseinių rajone sergamumas plinta ypač greitai. Liepą čia buvo užfiksuotas tik vienas atvejis, rugpjūtį — nė vienas, o vos per 3 rugsėjo savaites registruota jau 112 atvejų.

  Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Aurelijus Veryga kreipėsi į savivaldybes ir paragino atsisakyti masinių renginių, kuriuose neįmanoma susekti dalyvių ir kontaktų.

  Ketvirtadienio duomenimis, iš viso Lietuvoje patvirtinta 4070 COVID-19 atvejų, 1709 žmonės vis dar serga, daugiau nei 2250 pasveiko.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (713)

  Dar šia tema

  Nemokamos psichologų konsultacijos — susiduriantiems su COVID-19 sukeltais sunkumais
  Lietuvoje užregistruotas didžiausias COVID-19 atvejų skaičius nuo pat pandemijos pradžios
  Paaiškėjo rekordinio COVID-19 užsikrėtimų skaičiaus Lietuvoje detalės
  Tegai:
  Raseinių rajonas

  Svarbiausios temos