11:24 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pranešime teigiama, jog norint, kad asmeninė informacija ir duomenys būtų apsaugoti, svarbu atsijungti nuo paskyrų kiekvieną kartą baigus darbą

  VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Žmonės savo paskyroms apsaugoti naudoja silpnus slaptažodžius, be to, juos keičia labai retai, o ši problema ypač padažnėjo pandemijos metu, nes darbas iš namų padidino duomenų apsaugos ir privatumo grėsmes, praneša "Bitė Lietuva" užsakymu atliktas reprezentatyvus Lietuvos gyventojų tyrimas.

  "Net 78 proc. apklaustųjų naudoja vos vieną ar kelis slaptažodžius jungdamiesi prie skirtingų savo paskyrų — taip kyla didelė grėsmė saugumui. Toks elgesys labiau būdingas vidutines ir žemesnes pajamas gaunantiems ir mažesniuose miestuose ar kaimuose gyvenantiems žmonėms. Nulaužę vieną slaptažodį nusikaltėliai greičiausiai galės prisijungti ir prie kitų žmogaus naudojamų paskyrų. Kita vertus, šiandien jau yra įvairių išmaniųjų sprendimų, padėsiančių slaptažodžius sukurti ir saugoti lengviau", — teigė Gintas Butėnas, "Bitė Lietuva" technologijų vadovas.

  Pabrėžiama, kad 22 proc. apklaustųjų slaptažodžiuose naudoja asmeninę informaciją. Net 40 proc. apklausoje dalyvavusių respondentų slaptažodžiams naudoja savo vardą, 35 proc. pasitelkia gimimo datą, o 17 proc. naudoja augintinio vardą. Apklausos metu buvo apklausti 1008 respondentai visoje šalyje nuo 18 iki 75 metų amžiaus.

  "Siekiant sukurti stiprų ir sunkiai atspėjamą slaptažodį, reikėtų vengti naudoti bet kokią asmeninę informaciją: nesirinkti savo ar artimųjų gimimo datos, pašto kodo, telefono numerio. Patyrusiems nusikaltėliams tokią paskyrą nulaužti vidutiniškai prireiktų tik apie 10 sekundžių. Juk šiuos duomenis galima lengvai sužinoti panaršius socialiniuose tinkluose ar net atspėti", — sakė Butėnas.

  Pažymima, kad 59 proc. tyrime apklaustų Lietuvos gyventojų visus internete naudojamus slaptažodžius atsimena mintinai, o dalis slaptažodžių užsirašomi užrašų knygelėje (22 proc.), dar 12 proc. — slepiami telefono užrašuose. 

  Pranešime teigiama, jog norint, kad asmeninė informacija ir duomenys būtų apsaugoti, svarbu atsijungti nuo paskyrų kiekvieną kartą baigus darbą.

  Dar šia tema

  Kaune sulaikytas visoje Lietuvoje sukčiavimus vykdęs vyras
  Kaune trys žmonės vertė vyrą atiduoti pinigus ir automobilį
  Tegai:
  saugumas, Lietuva, slaptažodis, tyrimas

  Svarbiausios temos