19:03 2021 Kovo 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Planuojama, kad nauja naftos gavybos technologija paspartins naftos gavybą atokiose vietose, padidins gamybos saugumą bei sumažins išlaidas

  VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Bendrovė "Gazprom Neft" iki 2025 metų ruošiasi paleisti pirmąjį naftos gavybos projektą be priežiūros personalo. Apie tai įmonės atstovas pasakojo Tiumenės naftos ir dujų forume, praneša RIA Novosti.

  Pasak jo, kalbama apie telkinį sausumoje, o technologija bus pradėta diegti 2023 metais. Sistema numato darbuotojų perkvalifikavimą. Dabartinio požiūrio persvarstymas prives prie žmonų įtraukimo į "sudėtingesnius intelektinius procesus" gamybos valdymo centre.

  Bendrovė tikisi, kad technologija sumažins projekto kapitalines sąnaudas bei sumažins veiklos išlaidas, nes darbas atokiose vietose paspartės. Be to, padidės gamybos saugumas.

  Remiantis preliminariais vertinimais, darbo sąnaudos sumažės 76 proc., tuo tarpu 50 proc. bus pasiekta dėl skaitmenizavimo.

  Anksčiau buvo pranešta, kad Sankt Peterburgo tarptautinė prekių ir žaliavų birža pardavė pirmąsias Rusijos Uralo naftos siuntas internetiniame aukcione. Ateityje, jei tokiose prekybose dalyvaus didžiausios Rusijos naftos kompanijos, platforma galės visiškai pradėti prekybą "Urals" ateities sandoriais ir atsisakyti pririšimo su etaloniniu "Brent".

  Dar šia tema

  Paskelbti Maskvos ir Minsko susitarimo dėl naftos srautų iš Lietuvos išvedimo terminai
  Rusijos Valstybės Dūma sureagavo į su START-III susijusį JAV ultimatumą
  Minskas keičia maršrutus: Baltarusija iš Baltijos šalių nukreips naftą į Rusijos uostus
  Rusijoje "Navalno byla" siejama su ataka prieš "Nord Stream-2"
  Tegai:
  nafta, Rusija

  Svarbiausios temos