07:32 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (260)

  Planuojama, kad iki metų pabaigos Kauną pasieks mažiausiai pusšimtis žemagrindžių hibridinių autobusų — ekologiškesnių, tylesnių ir komfortiškų transporto priemonių

  VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Kauną pasiekė pirmasis iš šimto naujasis hibridinis "MAN Lion’s City 12" autobusas, praneša miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

  Autobusas atvežtas į bendrovės "Adampolis" techninę bazę, kur atliekama pirminė jo techninė apžiūra. Pažymima, jog sumontavus papildomą įrangą, hibridas bus perduotas bendrovei "Kauno autobusai" ir jau spalio mėnesį pasirodys Kauno gatvėse.

  Bendrovė "Kauno autobusai" 23,5 mln. eurų sutartį pagaminti 100 naujų hibridinių autobusų sudarė praėjusių metų lapkritį.

  Место водителя автобуса
  Vairuotojo vieta naujame hibrodiniame autobuse

  Tikimasi, kad naujasis "MAN" autobusas pranoks iki šiol Lietuvoje eksploatuotus autobusus — hibridinė pavara užtikrins tylius sustojimus stotelėse, taupesnes degalų sąnaudas ir atitinkamai mažesnes emisijas į aplinką.

  Be to, hibridinis "MAN Lion’s City 12" turės viską, ko reikia keleivių komfortui ir saugumui: šildymą ir vėsinimą, ergonomišką keleivių salono išplanavimą, viešajam transportui pritaikytą ir antibakterine technologija apdirbtą sėdynių medžiagą, neslidžią ir jaukumo suteikiančią grindų dangą, išorines ir vidines informacines švieslentes, garsinei informacijai paskelbti reikalingą aštuonių garsiakalbių sistemą, mobiliųjų telefonų įkrovimo USB jungtis bei vaizdo stebėjimo kamerų sistemą.

  Anot pranešimo, "tylus" sustojimas stotelėse ir pajudėjimas iš jų ženkliai sumažins triukšmo kiekį ir oro taršą. Keleivių komfortą kurs ir nuo saulės spindulių saugos tamsinti langų stiklai, o patogi vairuotojų darbo vieta užtikrins jiems komfortiškas darbo sąlygas ir nuolatinį paslaugumą.

  Savivaldybės teigimu, 100 hibridinių autobusų neatpažįstamai pakeis miesto viešojo transporto veidą ir tuo pačiu padės tausoti aplinką. Moderniausias EURO 6d standarto "MAN" variklis su integruota hibridine pavara ne tik leis sumažinti išlaidas degalams, bet ir užtikrins palyginti mažą CO2 emisiją. Naujojo autobuso CO2 emisija prilygsta elektrinio atitikmens vienam keleivio kilometrui.

  игатель автобуса
  Hibridinio autobuso variklis

  1 kilogramas — tiek CO2 "pagamina" vidutinis naujas dyzelinis ar dujinis autobusas nuvažiuodamas 1 kilometrą. Šis naujas hibridas, veždamas vidutiniškai apie 40 keleivių, į orą išleis tik apie 790 gramų/km. Vidutinio elektrinio autobuso nuvažiuotas 1 kilometras kelio vidutine sunaudojama metine energijos norma 1,6 kWh/km sukelia apie 670 gramų CO2 taršą (apskaičiuota pagal teisės aktuose patvirtintą elektros energijos taršos faktorių). Tai yra tik 15 proc. mažiau lyginant vien tik nuvažiuotą kelią. Tačiau jei vertinti didesnį elektrinio autobuso svorį ir mažesnį keleivių skaičių, naujojo "MAN" hibrido poveikis mūsų planetos šiltnamio efektui — akivaizdžiai mažesnis.

  Iki metų pabaigos Kauną pasieks mažiausiai pusšimtis tokių žemagrindžių hibridinių autobusų, likusią dalį MAN gamintojai įsipareigojo pristatyti iki kitų metų gegužės.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (260)

  Dar šia tema

  Kauno meras siūlo likviduoti Mechaninio biologinio atliekų apdorojimo gamyklą
  "Su vėjeliu": Kaune nufilmuota, kaip kelininkai stumia troleibusą
  Kaunas suteiks paramą dėl COVID-19 pandemijos nukentėjusiam viešbučių verslui
  Kaune pilkas ir niūrias elektros transformatorinės sienas pakeitė "miškas"
  Kauno viešajame transporte grąžinama įprasta įlipimo tvarka, prekyba bilietais
  Tegai:
  hibridinis autobusas, viešasis transportas, Lietuva, Kaunas

  Svarbiausios temos