16:37 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (351)

  Anksčiau pranešta, kad koronavirusu susirgęs Raseinių rajono meras sekmadienį dalyvavo memorialo Lietuvos partizanams Kryžkalnyje atidengimo ceremonijoje

  VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė savo Facebook paskyroje pasidalino nuomone apie tai, kaip renginio Raseiniuose organizatoriai elgėsi paaiškėjus apie tarp renginio dalyvių aptiktą COVID-19 atvejį.

  Anot Lingienės, toks elgesys nėra atsakingas. Renginyje dalyvavo Raseinių meras, prezidentas Gitanas Nausėda su žmona, premjeras Saulius Skvernelis.

  Penktadienį paaiškėjo, kad koronavirusu susirgęs Raseinių rajono meras Andrius Bautronis sekmadienį dalyvavo memorialo Lietuvos partizanams Kryžkalnyje atidengimo ceremonijoje. NVSC paragino renginyje dalyvavusius žmones atlikti koronaviruso tyrimus, nes organizatoriai neregistravo dalyvių ir negalėjo pateikti sąrašų epidemiologams.

  Pasak Lingienės, nors NVSC į šią situaciją sureagavo greitai ir bandė susisiekti su renginio vedėju, jokių atsakymų iš jo negavo.

  "Taip pat į NVSC nesikreipė ir renginio organizatoriai, vėliau paaiškėjus, kad serga ne vienas šiame renginyje dalyvavęs žmogus, o juk miestas mažas, visi vieni kitus pažįsta.Tai būtų buvęs atsakingas pavyzdys", — rašė ji.

  Ji taip pat pasipiktino tuo, kad renginyje dalyvavusių asmenų skaičius nėra aiškus.

  "Dabar girdime apie 400 dalyvių, bet kur likę!? Sakoma, kad buvo apie 1 tūkst., kitų nuomone — gerokai daugiau", — teigė NVSC atstovė.

  Šeštadienio ryto duomenimis, šalyje iš viso patvirtinti 4295 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1868 asmenys, 2319 — pasveiko. Raseiniuose kilęs COVID-19 židinys laikomas vienu didžiausių.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (351)

  Dar šia tema

  Lietuvoje nustatyta daugiau nei 100 naujų COVID-19 atvejų
  Lietuvoje po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė 81 asmuo
  Nausėda ir Skvernelis atliks COVID-19 tyrimą
  Tegai:
  koronavirusas, Raseinių rajonas

  Svarbiausios temos