14:22 2020 Spalio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1821
 • RUB90.8256
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos psichiatras pokalbio Sputnik radijuje metu pasiūlė universalų, jo nuomone, vaistą depresijos prevencijai

  VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. Dar neseniai širdies ir kraujagyslių ligos užėmė pirmąją vietą tarp suaugusiųjų negalios priežasčių. Tačiau pastaruoju metu situacija pasikeitė — pirmauja visiškai kitos ligos, interviu Sputnik radijui sakė psichiatras Jevgenijus Fominas.

  Depresijos simptomai, įskaitant rudeninę depresiją: energijos trūkumas, nuovargis ir valgymo sutrikimai. Kai žmogus yra tokios būsenos, jis nepatenkintas viskuo, taip pat darbu. Depresija ir nerimo sutrikimai labai sumažina žmogaus darbingumą ir jo darbo efektyvumą.

  "Depresija yra šio šimtmečio liga. Dabar yra daug depresinių būklių, depresinis nerimas. Depresija dažnai siejama su nerimo sutrikimu. Dabar ši liga užima pirmąją vietą dėl viso pasaulio suaugusiųjų negalios. Anksčiau tai buvo širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimai, insultai, širdies priepuoliai, o dabar tai yra depresija, nerimo sutrikimai, tai yra psichikos ligos", — sakė Jevgenijus Fominas.

  Bet iki to galima ir neprieiti: psichiatras pasiūlė universalų, jo nuomone, vaistą depresijos prevencijai.

  "Kaip kovoti? Pirmiausia rekomenduoju sportuoti, nes tai yra tokia universali "piliulė". Bet koks variantas gali tikti bet kam. Tai gali būti plaukimas, bėgimas, svorių kilnojimas, raumenų mankšta. Ir po to žmogus jaučiasi daug geriau. Tai yra depresinės būsenos prevencija", — aiškino Jevgenijus Fominas.
  Kaip atsikratyti rudeninės depresijos
  © Sputnik
  Kaip atsikratyti rudeninės depresijos

   

  Tegai:
  atsikratyti depresijos

  Svarbiausios temos