18:31 2020 Spalio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Artėjant numatytam garažų nukėlimo terminui, nuspręsta, kad tiems, kas pradėjo darbus, bet dėl rimtų priežasčių nespėja baigti, jis gali būti pratęsiamas

  VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. Vilniaus gyventojai nukėlė beveik 2 tūkst. geležinių garažų iš 10 700, praneša miesto savivaldybė.

  Vilniaus miesto savivaldybė ragina paskubėti metalinių garažų savininkus nusikelti ant miesto žemės stovinčius garažus.

  Administracijos direktoriaus Povilo Poderskio įsakymu, artėjant numatytam garažų nukėlimo terminui — rugsėjo 30-ajai, nustatyta, kad jis gali būti pratęsiamas seniūno sprendimu, suderinus su savivaldybe.

  "Terminą galėsime pavėlinti tiems, kas jau realiai pradėjo nukėlimo darbus, bet dėl rimtų priežasčių nespėja baigti. Tas priežastis teks įrodyti seniūnams", — komentavo Poderskis.

  Esant išskirtinėms objektyvioms aplinkybėms galutinis su visais pratęsimais garažo ar garažų iškėlimo iš valstybinės žemės terminas negali būti vėlesnis kaip 2020 metų gruodžio 31 dieną.

  Su kai kuriomis bendrijomis jau anksčiau pradėta derėtis dėl kitokių garažų iškėlimo sąlygų. Pavyzdžiui, Šnipiškių seniūnijos Kernavės g. įsikūrusių garažų savininkai savivaldybės paprašė pratęsti garažų iškėlimo terminą, kol bendrija susitvarkys sutartis ir perkels turtą į Vilniaus rajone esančius privačius sklypus. Pratęsus terminą, savininkai įsipareigoja patys organizuoti iškėlimą ir sutvarkyti visas atliekas.

  "Akivaizdu, kad savivaldybės sprendimas dėl termino atidėjimo negali tapti priežastimi atidėti problemos sprendimą, juolab kad tik nukėlus garažus iki rugsėjo 30 d., savivaldybė nemokamai padės sutvarkyti paliktą teritoriją, užlyginti duobes", — sakė Vilniaus miesto vicemeras Vytautas Mitalas.

  Dėl metalinių garažų masyvų, kurių dauguma Vilniuje yra tapę sąvartynais, trūnija ir kelia grėsmę aplinkai, Vilniaus miesto savivaldybės administracija kreipėsi ir į Aplinkos ministeriją.

  Pasak Mitalo, Aplinkos ministeriją garažų masyvuose atliks patikrinimus, fiksuos juose esančius pažeidimus dėl aplinkos teršimo, padės užtikrinti, kad būtų laikomasi aplinkos apsaugos įstatymų.

  Sostinės administracija yra susitarusi su atliekų supirkimo įmone "EMP Recycling", kuri palengvino tvarkymąsi toms Vilniaus garažų bendrijoms, kurios nedelsiant ėmėsi organizuoti garažų nukėlimą, — jose įrengė mobilias atliekų supirkimo stoteles.

  Automobiliai Vilniuje
  © Sputnik/ Владислав Адамовский

  Savivaldybė primena, kad už garažų nenusikėlimą laiku savininkams gali grėsti administracinė bauda už savavališką žemės užėmimą. Tokia bauda siekia nuo 300 iki 560 eurų, o už pakartotinį nusižengimą — nuo 550 iki 1200 eurų.

  Šiuo metu Vilniuje stovi apie 10 700 nelegalių metalinių garažų, kurie užima 51 ha valstybinės žemės. Garažų masyvų užimamas plotas prilygsta maždaug 71 futbolo aikštei arba beveik trečdaliui Vingio parko teritorijos. Garažų masyvai trukdo plėtoti trūkstamą miesto infrastruktūrą — kurti viešąsias poilsio erdves, tiesti naujus kelius automobiliams, pėstiesiems ir dviratininkams.

  Laikini metaliniai garažai Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose pradėjo kurtis dar sovietmečiu. Tuomet metaliniams garažams buvo leista valstybinėje žemėje įsikurti laikinai — 3–5 metams. Tačiau garažai liko dešimtmečiams stovėti valstybinėje teritorijoje.

  Tegai:
  garažas, Vilnius

  Svarbiausios temos