16:08 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (713)

  Kaip rodo statistika, vasarą vietiniais traukinių maršrutais keliavo mažiau žmonių, tačiau bendrovė rezultatus vertina teigiamai

  VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Per vasaros sezoną keleivių srautai buvo mažesni nei pernai, tačiau atsižvelgiant į koronaviruso mestus iššūkius, kritimas nebuvo radikalus, praneša "Lietuvos geležinkelių" grupės keleivių vežimo bendrovė "LTG Link".

  Kaip pažymėjo "LTG Link" vadovas Linas Baužys, vietiniais traukinių maršrutais birželį važiavo 28 proc. mažiau keleivių, liepą — jau tik 14 proc. mažiau, rugpjūtį — 11 proc. mažiau nei tais pačiais mėnesiais pernai. Atsižvelgiant į tai, kad pandemijos piko metu vietinių traukinių maršrutų srautai krito daugiau kaip 80 proc., vasaros rezultatus bendrovė vertina teigiamai.

  "Ypač džiugina "Pajūrio ekspreso" rezultatai — galima sakyti, išlaikėme anų metų srautus, nes keliauti jungtiniais traukinio ir autobuso maršrutais į pajūrio kurortus šią vasarą rinkosi tik 3 proc. mažiau keleivių nei pernai. Pastebėjome, kad šiemet išaugo Nidos, kaip mėgstamos krypties, populiarumas, o bendras „Pajūrio ekspreso" traukinių užimtumas siekė virš 90 proc." — sako Baužys.

  "LTG Link" duomenimis, populiariausių vietinių traukinių maršrutų trijulė šią vasarą atrodė taip: Vilnius–Kaunas–Vilnius (~ 28 proc. visų vasaros keliautojų), Vilnius–Klaipėda–Vilnius (~ 21 proc.), Vilnius–Ignalina–Vilnius (~ 16 proc.). Geru oru lepinusiais liepos ir rugpjūčio savaitgaliais pajūrio ir Ignalinos kryptimi važiuojančių keleivių srautai buvo pasiekę anų metų rezultatus.

  Keliautojams vasarą taip pat pristatytos kelios naujovės: atnaujintas asortimentas meniu, pateikiamo traukiniuose, kursuojančiuose maršrutu Vilnius–Klaipėda–Vilnius; nuo rugpjūčio vidurio keliaujantieji maršrutu Vilnius–Kaunas–Vilnius taip pat gali įsigyti užkandžių ar gaiviųjų gėrimų — šiame maršrute pradėta prekyba.

  Pastaruoju metu Lietuvoje vis daugėja naujų COVID-19 atvejų. Anksčiau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė pranešė, kad Lietuvos regionuose prasidėjo antroji koronaviruso banga. Šiuo metu Lietuvoje yra 3 karštieji taškai: Radviliškis, Raseiniai ir Šiauliai. Infekcija greitai plinta ir kituose regionuose.

  Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Aurelijus Veryga kreipėsi į savivaldybes ir paragino atsisakyti masinių renginių, kuriuose neįmanoma susekti dalyvių ir kontaktų. 

  NVSC duomenimis, iš viso Lietuvoje patvirtinta 4385 COVID-19 atvejų, 1948 žmonės vis dar serga, daugiau nei 2327 pasveiko.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (713)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva nori "pažvejoti" Baltarusijoje vykstant krizei
  ES šalių žemės ūkio ministrai aptarė koronaviruso krizės patirtis
  Pavojinga hipoteka: JAV prasidėjo nauja krizė
  Tegai:
  koronavirusas, krizė, Lietuvos geležinkeliai

  Svarbiausios temos