00:28 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Praėjusiais metais atlikti net 13 094 žemės naudojimo patikrinimai vietoje, iš jų 3 976 atvejais buvo nustatyti žemės naudojimo tvarkos pažeidimai

  VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) siūlymui patobulinti žemės naudojimo valstybinės kontrolės mechanizmą, padėsiantį mažinti apleistų sklypų skaičių, rašo ministerijos spaudos tarnyba.

  Mergaitė su augintiniu
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) 2019 metais patikrino 30 165 nuomos/panaudos sutartis ir nusprendė nutraukti 830 sutarčių (iš jų 117 panaudos sutarčių). Iš 830 nuomos/panaudos sutarčių, kurias nuspręsta nutraukti, žemės naudojimo valstybinė kontrolė buvo atlikta 206 žemės sklypuose, kurios metu 165 žemės sklypuose buvo nustatyti pažeidimai.

  Dažniausios priežastys, dėl kurių yra nutraukiamos sutartys, yra tai, kad dalis pastatų (arba visi) yra sunykę, žemė yra nenaudojama pagal paskirtį arba ilgą laiką yra nemokamas nuomos mokestis, pasibaigia nuomos terminas, asmenys, nuomojantys sklypą, jį nusiperka, atsisako jiems suteikto asmeninio ūkio žemės, miršta nuomininkas ir pan.

  2019 metais atlikti net 13 094 žemės naudojimo patikrinimai vietoje, iš jų 3 976 atvejais buvo nustatyti žemės naudojimo tvarkos pažeidimai.

  ŽŪM vyriausiosios specialistės Alinos Šileikienės teigimu, nuo šiol NŽT pareigūnai, tikrindami objekto žemės naudojimą ir pastebėję gretimame ar kitame žemės sklype galimai padarytų žemės naudojimo tvarkos pažeidimų, galės atlikti neplaninį šio žemės sklypo žemės naudojimo patikrinimą.

  Šiais metais iš viso planuojama patikrinti 13 980 kitos paskirties valstybinės žemės sklypų ir 14 958 žemės ūkio paskirties, miškų ūkio, vandens ūkio, konservacinės paskirties žemės sklypų nuomos/panaudos sutarčių.

  Dar šia tema

  Šalyje bus statomos ir rekonstruojamos kogeneracinės elektrinės
  Pradedamos derybos dėl žvejybos galimybių Baltijos jūroje
  Į Lietuvą įvežamoms rudens gėrybėms būtini fitosanitariniai sertifikatai
  Tegai:
  žemės sklypas, Žemės ūkio ministerija

  Svarbiausios temos