03:45 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (211)

  Saviizoliacijoje esantys asmenys galės balsuoti namuose, jei iki spalio 7 dienos pateiks VRK atitinkamą prašymą

  VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. VRK siūlo saviizoliacijoje esantiems asmenims užpildyti specialią prašymo leisti balsuoti namuose formą ir užsitikrinti galimybę pasinaudoti balsavimo teise Seimo rinkimuose.

  Apie tai praneša VRK spaudos tarnyba.

  Kaip teigė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė, VRK, gavusi rinkėjų užpildytas formas iš saviizoliacijoje esančių asmenų, dėl šios informacijos patikrinimo kreipsis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, kuris ir informuos, ar rinkėjui diagnozuota COVID-19 liga, ar jis yra įtariamas, kad serga, ar yra turėjęs sąlytį su sergančiuoju taip pat — ar rinkėjas yra grįžęs iš užsienio valstybės ir dėl šios priežasties privalomai saviizoliuojasi namuose.

  Priklausomai nuo šių požymių, VRK informuos balsavimą namuose vykdančius rinkimų komisijų narius, kad šie pasiruoštų dėvėti jiems skirtas asmens apsaugos priemones ir tinkamai bei saugiai galėtų atlikti balsavimo namuose pas saviizoliacijoje esantį asmenį, procesą.

  VRK pirmininkė akcentavo, kad pildydamas šią formą, rinkėjas turės pateikti savo asmens duomenis ir sutikimą, kad neprieštarauja, jog rinkimų komisija gautų iš NVSC informaciją ir tvarkytų jo asmens duomenis namuose balsuojančių rinkėjų sąrašų sudarymo ir tikslinimo tikslais.  

  "Svarbu pažymėti, kad VRK gaus prašymo formą pateikusių rinkėjų duomenis, susijusius tik su COVID-19 liga, apie jokias kitas rinkėjo turimas ligas VRK informacija nedisponuos", — teigė Matjošaitytė.  

  Pasak VRK pirmininkės, saviizoliacijoje esantys rinkėjai labai kviečiami nedelsti iki paskutinės dienos, užpildyti prašymo balsuoti namuose formą iki nustatyto termino ir pateikti VRK, kad jiems būtų sudaryta tokia galimybė.

  Rinkėjo, esančio saviizoliacijoje, prašymo balsuoti namuose formą rinkėjai turėtų pateikti iki paskutinio trečiadienio einančio prieš rinkimų dieną, tai yra iki spalio 7 d. (imtinai) ir iki spalio 21 d. (imtinai), prieš pakartotinį balsavimą.

  Tie rinkėjai, kurie balsuos ne toje rinkimų apylinkėje, į kurios sąrašą jie įrašyti, šią formą turėtų pateikti iki paskutinio antradienio, einančio prieš rinkimų dieną.

  Rinkimai vyks spalio 11 dieną.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (211)

  Dar šia tema

  VRK pakeitė debatų vedimo tvarką, kad Venckienė juose nedalyvautų, teigia partija
  Dvigubi žaidimai — dvigubi standartai. Kaip VRK sprendžia Guogos dalyvavimą rinkimuose
  VRK apibūdino statistinio kandidato į Seimo narius portretą
  Tegai:
  Vyriausioji rinkimų komisija, rinkimai

  Svarbiausios temos