13:32 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Vidurinės mokyklos vyresniųjų klasių moksleiviai dažniausiai pasirenka anglų kalbą

  VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. "Eurostato" statistikos agentūros 2018 metų duomenimis, daugiausiai rusų kalbos vidurinėje mokykloje buvo mokomasi Latvijoje, Estijoje, Bulgarijoje ir Lietuvoje.

  Rusų kalbos mokėsi Europos Sąjungoje iš viso 2,4 procento šalių. Lietuvoje ir Bulgarijoje jos mokėsi apie 26 proc., Latvijoje — 48 proc., Estijoje — 44 proc.

  Dažniausiai ES vidurinėje mokykloje mokomasi anglų kalbos — daugiau nei 87 proc. Po jos eina prancūzų (19 proc.), vokiečių ir ispanų (abi apie 18 proc.). Latvijoje lietuvių kalbos mokosi tik 0,1 proc.

  Prieš dvejus metus visose ES valstybėse narėse daugiau nei 65 procentai vidurinių mokyklų moksleivių mokėsi anglų kalbos kaip užsienio kalbos, išskyrus Daniją (57 proc.).

  Kalbant apie dviejų ar daugiau užsienio kalbų mokymąsi, "Eurostatas" užregistravo 48 procentus vidurinių mokyklų moksleivių ES. Rumunijoje (98), Suomijoje (94) ir Liuksemburge (82) ši dalis viršijo 80 proc. Kitame reitingo gale yra Graikija, kurioje yra tik vienas procentas užsienio kalbų besimokančių moksleivių.

  Lietuva surinko 31 proc. besimokančiųjų dvi ar daugiau kalbų, Estija — 67 proc., Latvija — 70 proc.

  Dar šia tema

  Latvijos prezidentas pasiūlė apriboti televizijos laidų rusų kalba transliaciją
  "Mes ką, Rusijoje?": Rygos gyventojas pasipiktino rusų kalba viešajame transporte
  Latvijos parlamentaras paragino derėtis "nekenčiama rusų kalba"
  Tegai:
  rusų kalba, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos