15:00 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (651)

  NVSC duomenimis, šalyje iš viso patvirtinti 4578 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 2118 asmenų, 2349 — pasveiko

  VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 88 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai, rašo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

  Antradienio duomenimis, šalyje iš viso patvirtinti 4578 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 2118 asmenų, 2349 — pasveiko. 43 iš jų registruoti Šiaulių, 29 Kauno, 15 Vilniaus bei 1 Telšių apskrityse.

  Po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė 64 asmenys. Be to, per praėjusią parą registruoti 3 įvežtiniai atvejai — 2 iš Ukrainos ir 1 iš Danijos. Tuo tarpu 21 asmens užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios.

  49 atvejai siejami su židiniais

  18 vakarykštę parą patvirtintų atvejų yra siejami su Radviliškio ligonine, iš kurių 1 pacientas, 7 darbuotojai ir 10 antrinių kontaktų, t. y. asmenys nedirba šioje įstaigoje ir joje nėra gydomi. Iš viso su židiniu siejami 133 atvejai: 62 pacientai, 49 darbuotojai ir 22 antriniai atvejai.

  1 atvejis siejamas su Respublikine Šiaulių ligonine. Šis atvejis antrinis, t. y. susirgo vieno ligoninėje gydymo paciento šeimos narys. Šiuo metu iš viso registruota 40 atvejų, siejamų su šiuo židiniu: 12 pacientų, 20 darbuotojų ir 8 antriniai atvejai.  

  Taip pat dar 1 atvejis patvirtintas Kuršėnų ligoninės pacientui. Iš viso šiame židinyje registruoti 5 COVID-19 atvejai. Visi asmenys yra Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientai.

  4 atvejai vakar registruoti Kelmėje veikiančios "Kelmės pieninės" darbuotojams. Iš viso su židiniu šiuo metu siejama 15 koronavirusinės infekcijos atvejų.

  Dar 2 atvejai siejami su židiniu Šiauliuose tarp policijos pareigūnų ir instruktorių. Abu asmenys yra darbuotojai. Iš viso su protrūkiu siejami 7 koronaviruso atvejai. Pirmojo asmens užsikrėtimo aplinkybės siejamos su židiniu Raseinių policijoje.

  Kauno apskrityje vakar registruoti 6 koronaviruos atvejai siejami su židiniu Kauno valstybiniame muzikiniame teatre. Visi asmenys yra darbuotojai. Šiuo metu registruota 10 susijusių atvejų.

  Dar 5 atvejai Kauno apskrityje siejami su židiniais ugdymo įstaigose. 3 atvejai susiję su Kauno Erudito licėjumi, iš kurių 2 yra mokiniai ir mokytojas (iš viso 12 susijusių COVID-19 atvejų). 1 atvejis siejamas su židiniu Kauno K. Griniaus progimnazijoje (iš viso su židiniu siejama 10 koronavirusinės infekcijos atvejų) — asmuo yra susirgusio vaiko šeimos narys, kuris mokosi Kauno "Saulės" gimnazijoje. Dar 1 atvejis yra susijęs su Raseinių Viktoro Petkaus pagrindine mokykla, asmuo yra mokinys (iš viso registruoti 4 susiję atvejai).

  Kauno apskrityje registruoti ir du nauji židiniai. 1 atvejis registruotas Kėdainių rajono Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos mokytojui ir tai 2-asis susirgimas. Pirmojo asmens užsikrėtimo aplinkybės siejamos su Raseinių "Šatrijos" choru. Taip pat naujas židinys Raseinių rajone siejamas su Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos Gylių skyriumi. Tai 2-asis susijęs COVID-19 atvejis.   

  Vilniaus apskrityje vakar patvirtinti 2 atvejai, siejami su židiniu ansamblyje "Lietuva". Vienas iš asmenų yra choristas, kitas — antrinis atvejis. Iš viso su židiniu siejami 33 koronavirusinės infekcijos atvejai.

  Dar 1 atvejis Vilniuje siejamas su protrūkiu šokių studijoje. Tai 39-asis susijęs COVID-19 atvejis.

  Taip pat 1 asmens užsikrėtimo aplinkybės siejamos su židiniu Vilniaus S. Stanevičiaus progimnazijoje. Iš viso su židiniu yra susiję 6 koronaviruso atvejai.

  Vilniuje registruotas naujas židinys, siejamas su fechtavimosi treniruotėmis. Iš viso registruoti 3 užsikrėtimo atvejai. Pirmasis atvejis patvirtintas rugsėjo 25 dieną, asmens užsikrėtimo aplinkybės nežinomos, tačiau manoma, kad užsikrėsti galėjo dalyvaudamas Šiauliuose vykusiame fechtavimosi čempionate.

  Be to, dar 15 asmenų, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, tačiau atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, nepriskiriami infekcijos židiniams.

  21 asmens užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios

  Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 21 asmuo. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

  Specialistai nagrinėja šių užsikrėtusiųjų maršrutus, tad statistika dar gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (651)

  Dar šia tema

  Veryga paragino savivaldybes aktyviau įvesti karantino apribojimus
  Į Baltarusiją pristatyta pirmoji Rusijos vakcinos nuo COVID-19 partija
  COVID-19 tyrimai šią savaitę intensyviau bus vykdomi 17-oje didelės rizikos savivaldybių
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos