15:31 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (651)

  Pažymima, kad ligos išmokos už izoliacijoje iki pataisų įsigaliojimo buvusių mažų vaikų ir vaikų su negalia priežiūrą bus išmokėtos atgaline tvarka

  VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Už mažų vaikų ar vaikų su negalia priežiūrą, kai jiems paskiriama privaloma izoliacija dėl lankymosi koronaviruso paveiktoje šalyje arba tiesioginio sąlyčio su sergančiuoju, bus mokamos ligos išmokos, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Tokiam siūlymui antradienį galutinai pritarė Seimas. 

  Išmokos bus mokamos už visus vaikus iki ketvirtos klasės pabaigimo ir vaikus su negalia iki 21 metų, kai jie mokosi pagal bendrojo ar specialiojo ugdymo programą.

  Ligos išmokos už izoliacijoje iki pataisų įsigaliojimo buvusių mažų vaikų ir vaikų su negalia priežiūrą bus išmokėtos atgaline tvarka. "Sodra" išmoką išmokės remdamasi gydytojo išduoto nedarbingumo pažymėjimo informacija.

  Ligos išmoka už vaiko priežiūrą siekia 65,94 proc. nuo atlyginimo "ant popieriaus". Ji yra mokama privalomos izoliacijos laikotarpiu, bet ne ilgiau kaip 14 kalendorinių dienų.

  Jeigu vaiko tėvai ar globėjai turi izoliuotis patys, jiems išmoka mokama kaip už suaugusių asmenų izoliaciją, o ne už vaiką. Ligos išmoka už suaugusio asmens izoliaciją siekia 62,06 proc. nuo atlyginimo "ant popieriaus".

  Antradienio duomenimis, Lietuvoje iš viso patvirtinti 4578 COVID-19 ligos atvejai, 92 žmonės mirė.

  Šiuo metu šalyje galioja ekstremali padėtis dėl COVID-19 plitimo.

  Anksčiau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė pareiškė, kad tam tikruose Lietuvos regionuose prasidėjo antroji koronaviruso banga.

  Nuo pandemijos pradžios pasaulyje koronavirusu užsikrėtė apie 33 mln. žmonių, mirė daugiau nei 996 tūkst.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (651)
  Tegai:
  vaikai, išmoka, saviizoliacija

  Svarbiausios temos