20:45 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (512)

  Kasmet konkurso tvarka šią paramą galės gauti iki 100 studentų pagal priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatus

  VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. 100 studentų iš Baltarusijos galės gauti finansavimą studijoms Lietuvoje, apie tai pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

  "Parama studijoms Lietuvoje — tai ir konkreti, ir tuo pat metu simbolinė mūsų tautos pagalba Baltarusijos žmonėms šiuo ypatingai jiems sunkiu metu", — sakė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

  Baltarusijos piliečiams, kurie bus priimti studijuoti į Lietuvos valstybinių aukštųjų mokyklų valstybės nefinansuojamas studijų vietas, galės būti skiriama parama pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų kainai padengti.

  Kiekvienais metais konkurso tvarka šią paramą galės gauti iki 100 studentų pagal priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatus.

  Parama baltarusių studijoms Lietuvoje skiriama įgyvendinant Lietuvos Vyriausybės nustatytą Pagalbos Baltarusijos žmonėms planą.

  Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Vilnius nuo pat protestų Baltarusijoje pradžios kišosi į kaimyninės valstybės reikalus. Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai neva buvo "suklastoti".

  Anksčiau Baltijos šalių sąrašo variante buvo 30 Baltarusijos piliečių, tarp jų ir kaimyninės valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka.

  Vėliau buvo pranešta, kad šios šalys išplės asmeninių sankcijų prieš Baltarusijos režimą sąrašą, įtraukdamos į jį apie šimtą žmonių.

  Atsakydamas į tai, Baltarusijos lyderis nurodė vyriausybei perorientuoti Baltarusijos krovinių srautą iš Lietuvos uostų. Be to, anksčiau jis teigė, kad Baltarusija buvo priversta "uždaryti sienas iš vakarų".

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (512)

  Dar šia tema

  Baltarusija, RF ir BelAE: pirmosios Prancūzijos vadovo vizito Lietuvoje dienos rezultatai
  Pranckietis pareiškė, kad Lukašenka turi palikti Baltarusijos prezidento postą
  Prancūzijos prezidentas pažadėjo Tichanovskajai padėti dialoge dėl Baltarusijos
  Tegai:
  parama, Baltarusija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

  Svarbiausios temos