11:58 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (68)

  Anot IAE, sprendimas dėl ekskursijų ir oficialių vizitų atnaujinimo arba tolimesnio atšaukimo bus priimtas atsižvelgiant į situaciją su COVID-19 Lietuvoje bei Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas

  VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Nuo spalio 1 dienos atšaukiamos visos nemokamos ekskursijos į Ignalinos atominės elektrinės (IAE) ekspozicijų sales. Apie tai pranešė objekto spaudos tarnyba.

  "Įvertinę situaciją dėl koronaviruso plitimo, siekiame užtikrinti kuo mažesnį pašalinių asmenų judėjimą Įmonės patalpose bei maksimaliai apsaugoti Įmonės personalo sveikatą, todėl nuo spalio 1 d. yra atšaukiamos visos ekskursijos ir oficialūs vizitai bei laikinai stabdoma registracija", — sakoma IAE pranešime.

  IAE pažymėjo, jog objektas prisideda prie visuomenės sveikatos specialistų raginimo laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių: rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, asmens apaugos priemonių dėvėjimo, fizinio atstumo laikymosi ir kita.

  Pranešama, jog sprendimas dėl ekskursijų ir oficialių vizitų atnaujinimo arba tolimesnio atšaukimo bus priimtas atsižvelgiant į situaciją Lietuvoje bei Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas.

  Ignalinos AE

  Ignalinos atominė elektrinė buvo uždaryta 2009 metais Europos Sąjungos reikalavimu. Tada prasidėjo jos eksploatavimo nutraukimo darbai.

  Daugelis ekspertų pažymėjo, kad elektrinės uždarymas paskatino staigų elektros energijos kainų šuolį respublikos gyventojams, taip pat pakenkė Lietuvos ekonomikos konkurencingumui.

  Išmontavimo darbus planuojama baigti 2038 metais.

  IAE eksploatavimo nutraukimą lydi korupcijos skandalai. Taigi pastaraisiais metais Ignalinoje buvo pakeisti keli direktoriai, vienas iš jų yra susijęs su neteisėtu elektrinės turto pardavimu.

  Temos:
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (68)
  Tegai:
  COVID-19, ekskursija, Ignalinos AE, Lietuva

  Svarbiausios temos