03:48 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (340)

  Lietuvoje patvirtinta 115 naujų koronavirusinės infekcijos atvejų, beveik pusė jų registruoti Kauno apskrityje

  VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 115 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų, informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

  Iš viso Lietuvoje patvirtintų atvejų skaičius siekia 4693 COVID-19 atvejus, 92 žmonės mirė. 2217 asmenys tebeserga, 2365 pasveiko. 

  Vakcina prieš COVID-19, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Песня

  Iš naujų atvejų 55 registruoti Kauno, 22 Vilniaus, 19 Šiaulių, po 6 — Telšių ir Klaipėdos, 4 Panevėžio, 2 Alytaus ir 1 Marijampolės apskrityse.

  Per praėjusią parą registruoti 5 įvežtiniai atvejai — 3 iš Didžiosios Britanijos ir po 1 iš Baltarusijos bei Lenkijos. 26 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko.

  63 atvejai siejami su protrūkiais

  11 atvejų, registruotų vakar, siejami su Respublikine Šiaulių ligonine. Iš jų 9 yra pacientai ir 2 antriniai atvejai, t. y. darbuotojų šeimos nariai. Šiuo metu iš viso registruotas 51 atvejis, siejamas su šiuo protrūkiu: 21 pacientas, 20 darbuotojų ir 10 antrinių atvejų. 

  2 atvejai, patvirtinti vakar, siejami su Radviliškio ligonine, iš kurių 1 yra darbuotojas ir 1 antrinis atvejis. Bendrai su protrūkiu yra susiję 135 atvejai: 62 pacientai, 50 darbuotojų ir 23 antriniai atvejai.

  Dar 2 atvejai siejami su Kuršėnų ligonine, iš kurių vienas yra pacientas ir 1 antrinis atvejis. Iš viso registruoti 6 atvejai: 5 pacientai ir 1 antrinis atvejis.

  Mobilusis punktas Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский

  Taip pat Šiaulių apskrityje registruotas protrūkis, siejamas su infekcijos atvejais, registruotais viename iš Šiaulių universiteto kursų. Vakar COVID-19 patvirtinta 1-am asmeniui. Iš viso patvirtinti 5 susiję atvejai, iš kurių 3 asmenys yra iš Raseinių.

  Panevėžio apskrityje 4 vakar registruoti atvejai siejami su metalo apdirbimo įmone "Iremas". Visi asmenys yra darbuotojai. Iš viso su protrūkiu šiuo metu siejama 12 atvejų.  Nuo rugsėjo 25 d.  įmonė dviem savaitėms sustabdė veiklą, organizuotas 42 darbuotojų ištyrimas.

  2 atvejai, registruoti Alytaus apskrityje, siejami su protrūkiu Druskininkų savivaldybėje. Abu asmenys yra darbuotojai. Nuo vakar savivaldybėje darbas organizuojamas nuotoliniu būdu.

  Telšių apskrityje registruoti 3 atvejai, siejami su protrūkiu Mažeikių rajono savivaldybėje. 1 asmuo yra darbuotojas, 2 — antriniai atvejai. Vertinama, kad su protrūkiu siejama 16 infekcijos atvejų.

  Dar 1 atvejis Telšių apskrityje, Mažeikių rajone, siejamas su protrūkiu Šiaulių GMP. Iš viso šiuo metu registruoti 5 susiję atvejai.

  Kaune vakarykštę parą registruota 14 atvejų, susijusių su protrūkiu Valstybiniame Kauno muzikiniame teatre. Iš šių asmenų vienas mokosi Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Muzikos akademijoje. Iš viso registruoti 24 su protrūkiu susiję atvejai.

  1 atvejis, vakar registruotas Raseiniuose, siejamas su Raseinių choru "Šatrija". Iš viso patvirtinti 26 su protrūkiu susiję atvejai.

  1 atvejis praėjusią parą registruotas Blinstrubiškių socialinės globos namuose. Asmuo yra darbuotojas. Iš viso registruota 18 susijusių atvejų.

  Taip pat registruotas naujas židinys Raseinių kultūros centre. Vakar COVID-19 patvirtinta 2-iems asmenims. Pirmojo užsikrėtimo aplinkybės siejamos su choru "Šatrija".

  Be to, naujas protrūkis siejamas su Raseinių "Šaltinio" progimnazija. Vakar COVID-19 patvirtinta dviem darbuotojams, kurie su vaikais tiesioginio kontakto neturi. Anksčiau šioje ugdymo įstaigoje patvirtinti infekcijos atvejai, pirminiu vertinimu, nėra susiję, tad su protrūkiu siejami  šie 2 atvejai.

  Taip pat naujas protrūkis siejamas su Raseinių rajone veikiančia kavine "Vėjukai". Infekcija vakar patvirtinta darbuotojui. Tai 2-asis susijęs koronaviruso atvejis, pirmojo asmens užsikrėtimo aplinkybės nežinomos.  

  Dar vienas naujas protrūkis fiksuotas Kaune, Kauno vyriausiame policijos komisariate. Koronavirusas vakar patvirtintas darbuotojui. Iš viso registruoti 2 susiję infekcijos atvejai.

  1 atvejis, registruotas Vilniuje, siejamas su fechtavimosi treniruotėmis. Iš viso registruoti 4 užsikrėtimo atvejai.

  Dar 3 atvejai siejami su protrūkiu ansamblyje "Lietuva". Vienas iš asmenų yra choristas, kiti 2 — antriniai atvejai. Iš viso registruoti 36 susiję infekcijos atvejai.

  4 atvejai siejami su užsiėmimais šokiuose. 2 susiję su studija "Šokio harmonija" (iš viso 6 atvejai),  dar 2 susiję su šokių studija "City dance" (antriniai) (š viso registruotas 41 susijęs atvejis).

  Taip pat Vilniuje registruotas naujas protrūkis Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente (PAGD). Vakar koronavirusas patvirtintas 1-am darbuotojui. Iš viso registruoti 3 susiję atvejai, pirmojo užsikrėtimo aplinkybės siejamos su šokių studija "City dance".

  Be to, dar 21 asmuo, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, tačiau atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, nepriskiriami infekcijos židiniams.

  Šiuo metu šalyje galioja ekstremali padėtis dėl COVID-19 plitimo.

  Anksčiau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė pareiškė, kad tam tikruose Lietuvos regionuose prasidėjo antroji koronaviruso banga.

  Nuo pandemijos pradžios pasaulyje koronavirusu užsikrėtė apie 33.2 mln. žmonių, mirė daugiau nei 1 mln.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (340)
  Tegai:
  COVID-19

  Svarbiausios temos