02:23 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kartu teigiama, kad Lietuvoje vilkų medžioklės sezonas prasideda spalio 15 dieną ir trunka iki kovo 31 dienos, tačiau išnaudojus jų sumedžiojimo limitą, sezonas nutraukiamas anksčiau

  VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Siūloma per būsimą vilkų medžioklės 2020–2021 metų sezoną, prasidedantį nuo spalio 15 dienos, leisti sumedžioti 175 vilkus, praneša Aplinkos ministerija (AM).

  Pabrėžiama, kad šis siūlymas parengtas, atsižvelgus į mokslininkų atliktų tyrimų rezultatus ir rekomendacijas, taip pat siekiant šalyje išlaikyti tinkamą šių gyvūnų populiacijos lygį.

  "Vilkas yra saugoma rūšis. Pagal Europos laukinės gamtos ir gamtinės aplinkos apsaugos konvenciją, vadinamąją Berno konvenciją, ES Buveinių direktyvą ir kitus teisės aktus Lietuva yra įsipareigojusi užtikrinti palankią šios rūšies apsaugos būklę, todėl vilkų medžioklė ribojama nustatant ne tik leistiną medžioklės terminą, bet ir sumedžiojimo limitą", — teigiama pranešime.

  Kartu teigiama, kad Lietuvoje vilkų medžioklės sezonas prasideda spalio 15 dieną ir trunka iki kovo 31 dienos, tačiau išnaudojus jų sumedžiojimo limitą, sezonas nutraukiamas anksčiau.

  Pranešime taip pat teigiama, jog vilkų ūkiniams gyvūnams daroma žala pastaraisiais metais išlieka nemaža.

  Kompensacijoms už šią žalą ūkininkams pernai iki rugsėjo mėnesio Aplinkos ministerija skyrė 71,2 tūkst. eurų, o šiemet iki rugsėjo mėnesio — 74,7 tūkst. eurų.

  Pagal Vilko apsaugos planą Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM jau kelinti metai renka informacija ir duomenys apie vilkų populiaciją

  Šiais metais, siekiant nustatyti esamą vilkų populiacijos būklę, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Žemės Ūkio akademijos Miškų ir ekologijos fakulteto mokslininkai atliko šių surinktų duomenų analizę, tyrinėjo sumedžiotų vilkų genetiką. Mokslininkai nustatė, kad Lietuvos vilkų populiacija dabartiniu metu sėkmingai atstatinėja genetinę įvairovę. Pagal mokslininkų pateiktą ataskaitą Lietuvoje gyvena ne mažiau kaip 54 vilkų šeimos.

  Būtent pagal VDU mokslininkų mokslinio-taikomojo darbo "Vilkų tyrimų paslaugos 2020 metais" galutinėse ataskaitose pateiktus duomenis ir siūloma nustatyti maksimalius — 175 vilkų — medžioklės limitus. 

  Dar šia tema

  Klaipėdoje girti vyrai veržėsi į policijos komisariatą
  Ignalinos AE ekspozicijų salėse stabdomas lankytojų priėmimas
  Tegai:
  Medžioklės įstatymo pataisos, Medžioklės įstatymas, medžioklės sezonas, vilkai

  Svarbiausios temos