04:02 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (257)

  VRK pirmininkės teigimu, maždaug pusėje diplomatinių atstovybių registracija jau baigėsi, o išankstins balsavimas šiemet vyks nuo pirmadienio iki ketvirtadienio

  VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Balsuoti užsienyje Seimo rinkimuose jau registravosi daugiau nei 40 tūkst. rinkėjų, per spaudos konferenciją trečiadienį sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovė Laura Matjošaitytė.

  "Naujausiais duomenimis, jau gerokai per 40 tūkst. yra užsiregistravusių, norinčių balsuoti užsienyje. Palyginti su 2016 metais, proveržis yra didžiulis, 2016 metais rinkėjų, norinčių balsuoti užsienyje, buvo šiek tiek daugiau nei 19 tūkstančių", — per spaudos konferenciją trečiadienį sakė VRK vadovė.

  Matjošaitytė paskelbė, kad maždaug pusėje diplomatinių atstovybių registracija jau baigėsi, trečiadienį iki vidurnakčio dar galima užsiregistruoti balsuoti Baltarusijoje, Estijoje, Graikijoje, Kaliningrade, Sovetske; ketvirtadienį iki vidurnakčio — Jungtinėje Karalystėje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Prancūzijoje, Suomijoje, Seinuose. Registracija penktadienį dar vyks norintiems balsuoti Los Andžele, Niujorke, Lenkijoje, šeštadienį iki vidurnakčio vyks registracija balsuoti Airijoje, sekmadienį — Vokietijoje.

  Be to, komisijos primininkė atskleidė, kad didžioji dauguma užsienio rinkėjų, per 90 proc., pageidauja balsuoti paštu. Balsavimas tik paštu kol kas patvirtintas keturiose diplomatinėse atstovybėse: ambasadoje Izraelyje ir generaliniame konsulate San Paule, taip pat generaliniame konsulate Los Andžele ir generaliniame konsulate Niujorke, JAV.

  Taip pat per spaudos konferenciją VRK pirmininkė pristatė balsavimo organizacines naujoves, kurias lemia koronaviruso epidemija.

  Šiemet išankstiniam balsavimui bus skiriama daugiau laiko nei ankstesniuose rinkimuose. Išankstinis balsavimas prasidės pirmadienį, spalio 5 dieną, ir truks iki ketvirtadienio, spalio 8 dienos. 2016 metais išankstiniam balsavimui buvo skirtos 2 dienos.

  Matjošaitytės teigimu, VRK šiemet pristatė ir dar vieną naujovę — dėl COVID-19 pandemijos išankstinis balsavimas vyks ne tik savivaldybių patalpose, yra skirtos ir papildomos vietos balsavimui.

  "Tai yra didžiulė naujovė, sveikintini tie sprendimai, sudarantys rinkėjams galimybes pasirinkti patogesnę balsavimo vietą. Tos vietos yra puikiai išsidėsčiusios mieste, yra patogios ir keliaujantiems iš darbų, važiuojantiems pro šalį", — sakė VRK pirmininkė.

  Ji priminė, kad rinkėjams reikia turėti asmens dokumentą, apsauginę veido kaukę bei savo rašiklį.

  Matjošaitytė taip pat atkreipė dėmesį, kad Seimo rinkimuose dėvėti apsaugos priemones bus privaloma visiems balsavimo patalpoje esantiems asmenims. Atsisakiusiems dėvėti apsaugos priemones teks aiškintis su atsakingų institucijų pareigūnais. Bet ji pažymėjo, kad veido kaukes trumpam nusiimti balsavimo vietoje bus galima, tik to paprašius komisijos nariams.

  Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (257)

  Dar šia tema

  Vyriausybė Seimo rinkimams papildomai skyrė apie 4 mln. eurų
  VRK paaiškino, kaip galės balsuoti saviizoliacijoje esantys asmenys
  Rinkimų agitacijos subtilybės
  Tegai:
  Seimo rinkimai, Vyriausioji rinkimų komisija

  Svarbiausios temos