14:30 2020 Spalio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1821
 • RUB90.8256
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pabrėžiama, kad šios pratybos — pirmosios šį rudenį prasidedančiame naujame karinio rengimo cikle, kurių tikslas yra treniruoti MPB "Žemaitija" batalionus planuoti gynybinius veiksmus sąveikaujant su priskirtais ir kaimyniniais kariniais vienetais

  VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Nuo rugsėjo 29 iki spalio 2 dienos Lietuvos kariuomenės Gen. Povilo Plechavičiaus poligone vyksta Motorizuotosios pėstininkų brigados "Žemaitija", organizuojamos pratybos "Sumanus Grifonas 2020", praneša Lietuvos kariuomenė.

  Pabrėžiama, kad "Sumanus Grifonas 2020" — tai pirmosios pratybos šį rudenį prasidedančiame naujame karinio rengimo cikle, kurių tikslas yra treniruoti MPB "Žemaitija" batalionus planuoti gynybinius veiksmus sąveikaujant su priskirtais ir kaimyniniais kariniais vienetais bei užtikrinant bendradarbiavimą ir veiksmų koordinavimą tarpinstituciniu lygmeniu.

  "Šios pratybos, kaip pats už save kalba pratybų tipo pavadinimas "MAPEX", skirtos brigados batalionų štabams, karinių veiksmų planavimui žemėlapyje atlikti. Brigados batalionai ir atskiros kuopos gavę mano operacinį įsakymą atliks situacijos analizę — aplinkos, priešininko ir savo pajėgų vertinimus, suplanuos tikslus savo veiksmus, pasirengs žemėlapius bei kitą būtiną dokumentaciją operacijai įvykdyti", — sakė brigados vadas plk. Nerijus Stankevičius.

  Smart Griffon 2020 открыл цикл упражнений Griffon
  "Sumanus Grifonas 2020" pratybos

  Pažymima, kad tai kasmetinės MPB "Žemaitija" pratybos, įeinančios į pratybų "Grifonas" ciklą, po kurių yra rengiamos lauko taktinės pratybos, vertinamosios lauko taktinės pratybos su koviniu šaudymu.

  Dar šia tema

  Pietų karinės apygardos artileristai pratybose "Kaukazas 2020" sustabdė tankų puolimą
  Lietuvoje prasidėjo NATO bataliono pratybos
  Tegai:
  Klaipėdos rajonas, Lietuva, pratybos

  Svarbiausios temos