09:36 2020 Spalio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (400)

  Kaip papasakojo Saulius Skvernelis, šiuo metu Lietuvoje yra penki miestai ir rajonai, kuriuose užsikrėtimo COVID-19 skaičius viršija 85 proc. gyventojų

  VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis papasakojo, kad artimiausiu metu Lietuvoje nebus skelbiamas karantinas, nepaisant žymiai padidėjusio koronaviruso atvejų skaičiaus.

  Trečiadienį spaudos konferencijos metu paklaustas apie gandus apie karantino įvedimą nuo spalio 16 dienos, premjeras teigė, kad tai yra netiesa.

  "Spalio 16 dieną ir aš girdėjau, kad tikrai bus paskelbtas karantinas. Tai yra visiška netiesa", — teigė Skvernelis.

  Anot jo, Vyriausybėje apie jokius terminus nėra kalbama, o karantino paskelbimas yra susijęs su aiškiais sergamumo rodikliais bei kitomis svarbiomis aplinkybėmis.

  "Jeigu mes matytume, jog "perkaista" mūsų sveikatos apsaugos sistema, jog yra pildomos tos laisvos ir paruoštos COVID-19 pacientams skirtos ligoninių lovos, kad pildosi mūsų reanimacijos, kad reikalinga papildoma plaučių ventiliacija arba dirbtinis plaučių kvėpavimo aparatas, tai va tie skaičiai būtų esminiai", — sakė Skvernelis.

  Jis pažymėjo, kad šiuo metu nėra būtinybės skelbti karantiną šalyje.

  "Turint didelius koronaviruso augimo skaičius, turint ne židinius, o visuotinį paplitimą šalyje, neatsekant kontaktų, tai tokios sąlygos tikrai leistų įvesti karantiną, bet karantino įvedimas, jo apimtys gali būti įvairios. Bet šiandien mes kol kas tokių indikacijų neturime", — aiškino premjeras.

  Šiuo metu Lietuvoje yra penki miestai ir rajonai, kuriuose užsikrėtimo koronavirusu skaičius viršija 85 proc. gyventojų, papasakojo premjeras. Vienas didžiausių koronaviruso židinių — Raseinių rajono savivaldybė.

  Tačiau premjeras neatmetė galimybės įvesti lokalų karantiną. Jo teigimu, pablogėjus situacijai Vyriausybė gali kreiptis į savivaldybes dėl lokalaus karantino įvedimo. 

  Lietuvoje karantinas dėl koronaviruso grėsmės buvo paskelbtas kovo 16 dieną ir baigėsi birželio 16 dieną. Šiuo metu valstybėje tebegalioja ekstremalioji padėtis.

  Iš viso Lietuvoje patvirtintų atvejų skaičius siekia 4693 COVID-19, 92 žmonės mirė. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 115 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (400)

  Dar šia tema

  Per praėjusią parą po kontakto su sergančiais COVID-19 užsikrėtė 64 asmenys
  Laikinai stabdoma registracija į COVID-19 mobiliuosius punktus
  Maskvoje prasideda antrasis skiepijimo nuo COVID-19 etapas
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas, karantinas, Lietuva, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos