11:24 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (641)

  Andrius Bautronis socialiniuose tinkluose papasakojo apie savo savijautą ir paragino gyventojus saugoti save ir savo artimuosius, nepraleisti galimybės išsitirti mobiliajame punkte

  VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Raseinių rajono meras Andrius Bautronis, praėjusią savaitę pranešęs apie teigiamą koronaviruso rezultatą, savo Facebook paskyroje papasakojo apie dabartinę savo savijautą.

  "Šiandien — šeštoji diena, kai sužinojau, kad sergu COVID-19. Nors liga prasidėjo besimptome forma, jau dabar puikiai atpažįstu ir kitą — tamsiąją COVID-19 pusę. Nejausti maisto skonio ir neužuosti — tai vieni iš dažniausiai girdimų simptomų, kurie neaplenkė ir manęs. Ką jau bekalbėti apie nuolatinį karščiavimą ir kosulį, kurie tapo kasdienybe. Tačiau nepaisant to esu dėkingas, kad manęs nekamuoja sunkūs ligos simptomai: kvėpavimo sutrikimai, krūtinės skausmas, negalėjimas kalbėti ir judėti", — parašė meras.

  Tuo metu meras ragina žmones nebūti abejingais savo sveikatai ir prireikus pasinaudoti galimybę išsitirti mobiliajame punkte.

  Pasak jo, atvejų skaičius rajone, kuriems pasireikš sunkūs ligos simptomai didės, ir dėl komplikacijų teks gydytis infekcinėje ligoninėje.

  "Svarbu suvokti, kad tai nėra tušti žodžiai, o realybė. Jau iki šiandien turime 9 asmenis, kurie dėl komplikacijų buvo pervežti į Kauno infekcinę ligoninę. Nuo rugsėjo 1 d. rajone patvirtintos dvi mirtys. Kasdien stebiu viešąją erdvę ir nenoriu tikėti tuo, kad žmonės tapo abejingi sveikatai ir mūsų visų gerovei. Juk mes kalbame apie viruso plitimą, kuriam užkirsti kelią galime tik būdami sąmoningi, vieningi ir atsakingi vienas kito atžvilgiu", — pažymi meras.

  Bautronio teigimu, viena pagrindinių ligos prevencijos priemonių yra COVID-19 testavimas. Todėl pažymi, jog tyrimų apimtis reikėtų dar labiau didinti.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 33,5 milijono infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 1 milijonas žmonių. Lietuvoje nustatyta 4693 infekcijos atvejų, pasveiko 2365 žmonės, 92 žmonės mirė.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (641)
  Tegai:
  Raseinių rajonas, Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos