11:42 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (642)

  Pabrėžiama, kad jei atlikus PGR testą žmogui nustatomas COVID-19, tyrimas kartojamas ne anksčiau kaip po 14 kalendorinių dienų

  VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Žmogus laikomas pasveikusiu, kai du kartus iš eilės ne trumpesniu kaip 24 val. intervalu buvo paimti tepinėliai iš nosiaryklės ir nė vienu atveju infekcija nenustatyta, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  "Pirmas tepinėlis pacientui gali būti imamas tik praėjus 14 dienų nuo koronaviruso diagnozavimo dienos. Tais atvejais, kai pacientas karščiuoja, tepinėlis gali būti imamas ne anksčiau kaip po 3 dienų pasibaigus karščiavimui. Karščiavimas turi būti praėjęs natūraliai, be temperatūrą mažinančių vaistinių preparatų", — teigiama pranešime.

  Pabrėžiama, kad jei atlikus PGR testą žmogui nustatomas COVID-19, tyrimas kartojamas ne anksčiau kaip po 14 kalendorinių dienų. 

  Pažymima, kad sergant koronavirusu ir neatliekant PGR testo po 37 kalendorinių dienų nuo koronaviruso diagnozavimo dienos laikoma, kad žmogus yra pasveikęs.

  Primenama, kad molekuliniai testai nustato viruso genetinę medžiagą (RNR) ir dažniausiai vadinami genetiniais arba PGR testais. Šie testai parodo, ar žmogus testo atlikimo metu serga virusu ir ar yra potencialus ligos nešiotojas. 

  Lietuvoje iš viso patvirtinti 4784 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 2249 asmenys, 2424 pasveiko. 

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (642)

  Dar šia tema

  Vienam iš "Lietuvos geležinkelių" konduktorių nustatytas koronavirusas
  Koronavirusu sergantis Raseinių rajono meras pažino tamsiąją COVID-19 pusę
  Tegai:
  Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos