23:46 2020 Spalio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Sprendimas perkelti centrą iš Vilniaus į Kauną buvo priimtas praėjusių metų pabaigoje, siekiant sumažinti ESSC veiklos riziką

  VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Nuo ketvirtadienio Kaune pradeda darbą iš Vilniaus į Kauną perkeltas Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Ekstremalių sveikatai situacijų centras (ESSC), rašo SAM spaudos tarnyba.

  Tokiu būdu siekiama užtikrinti efektyviausią pasirengimą ekstremalioms situacijoms, kai centras veiklą vykdo tranzitui patogiame didmiestyje, esančiame šalies viduryje.

  Sprendimas perkelti centrą iš Vilniaus į Kauną buvo priimtas praėjusių metų pabaigoje, siekiant sumažinti ESSC veiklos riziką, susijusią su galimomis geopolitinėmis grėsmėmis, bei norint sutrumpinti greitiems sprendimams vykdyti reikalingą reakcijos laiką.

  Centrą perkelti į Kauną nuspręsta po darbo grupės susitikimo, kuriame dalyvavo Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo, Lietuvos grėsmių valdymo ir krizių prevencijos biuro, Lietuvos kariuomenės Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos bei Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos atstovai.

  Vilniuje lieka dirbti dalis ESSC darbuotojų, kurie, esant poreikiui, užtikrins operatyvų bendradarbiavimą su kitomis valstybės institucijomis.

  Priimti sprendimai nepareikalaus papildomų biudžeto lėšų ir leis optimaliai įgyvendinti, stiprinti ir plėsti ESSC funkcijas.

  Dar šia tema

  Lietuvoje norint aplankyti artimuosius ligoninėje bus reikalingas leidimas
  Veryga ragina farmacininkus mažinti vaistų kainas
  Papasakota, kokiais atvejais vykstant į Latviją teks atlikti COVID-19 testą
  Tegai:
  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Kaunas

  Svarbiausios temos