00:57 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (452)

  Pabrėžiama, kad leidimas palikti izoliavimosi vietą dėl nustatytų priežasčių yra galimas tik atlikus tyrimą

  VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Nuo šiol iš paveiktų ir trečiųjų šalių atvykstantiems užsieniečiams nebereikės turėti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykimo į Lietuvą atliktą koronaviruso (COVID-19) testą ir gautą neigiamą atsakymą, rašo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Pabrėžiama, kad iš paveiktų ir trečiųjų šalių atvykstantiems užsieniečiams ir toliau lieka privaloma 14 dienų izoliacija.

  Prievolės atsivežti minėto testo nelieka įvertinus tai, kad ne visose užsienio šalyse daromi testai yra patikimi, be to, ne visose šalyse žmonės gali pasidaryti testą dėl politinių priežasčių, ar šalys nesudaro galimybės keliautojams atlikti tokius tyrimus.

  Taip pat, atvykstant iš kai kurių šalių dėl ilgos kelionės trukmės sunku užtikrinti 72 val. galiojančio tyrimo atsakymo turėjimą.

  Iš svetur grįžę Lietuvos piliečiai ir teisėtai Lietuvoje gyvenantys asmenys bei į Lietuvą atvykę užsieniečiai, jeigu jiems nėra taikomos izoliavimo išimtys, atvykę į Lietuvą privalo izoliuotis. Norint sutrumpinti izoliacijos terminą — testas lieka privalomu.

  Koronavirusas
  © Sputnik / Владимир Песня

  Taip pat leidimas palikti izoliavimosi vietą dėl nustatytų priežasčių yra galimas tik atlikus tyrimą. Tai reiškia, kad nuo penktadienio, pasikeitus tvarkai, leidimą palikti izoliavimosi vietą galima tik atlikus tyrimą Lietuvoje ir gavus neigiamą tyrimo rezultatą.

  Galimybė atsivežti tyrimo rezultatą arba atlikti tyrimą šalyje yra palikta sveikatos priežiūros darbuotojams, atvykstantiems teikti sveikatos priežiūros paslaugų, aukšto meistriškumo sportininkams, sporto specialistams, sporto instruktoriams, sporto medicinos personalo darbuotojams ir aukštos kvalifikacijos specialistams, kurių profesija įrašyta į Profesijų, kurioms būtina aukšta profesinė kvalifikacija ir kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikoje, sąrašą.

  Ši išimtis atsivežti tyrimo rezultatą sudaryta, atsižvelgiant į šių asmenų grupių veiklos Lietuvoje pobūdį.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (452)

  Dar šia tema

  Papasakota, kokiais atvejais vykstant į Latviją teks atlikti COVID-19 testą
  Patyrusiems nuostolių dėl COVID-19 žemdirbiams išmokėti beveik 72 mln. eurų
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos