18:23 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Priminta, kad sukauptų atliekų metaliniuose garažuose, rūsiuose, soduose, sandėliukuose ar kitose vietose tvarkymas yra jų savininkų atsakomybė ir pareiga

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Nuolat auganti įvairių prekių pasiūla ir vartojimo skatinimas didina įvairių atliekų kiekius, rašo Vilniaus miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

  Taip pat prie atliekų augimo masto prisideda ir žmonių įprotis kaupti nebenaudojamus daiktus laikant juos balkonuose, rūsiuose, sandėliukuose soduose arba garažuose.

  Pastaruoju metu sostinėje atliekų kiekių augimo tendenciją atspindi didžiulius plotus užimančios metalinių garažų teritorijos — kai kurios iš jų virsta garažuose laikytų atliekų sąvartynais. Vykdydami sostinės savivaldybės įpareigojimą atlaisvinti šias teritorijas, dalis garažų savininkų dešimtmečiais sukauptas atliekas išmeta šalia garažų.

  Vilniaus savivaldybės įmonė "Vilniaus atliekų sistemos administratorius" (VASA), kontroliuojanti mišrių atliekų išvežimo paslaugų kokybę mieste, vis dažniau pastebi, kad garažuose sukauptos atliekos sukraunamos ir mišrioms buitinėms atliekoms skirtų konteinerių aikštelėse.

  Pasak VASA Atliekų tvarkymo kontrolės skyriaus vadovo Gintauto Mackonio, statybos, remonto ir griovimo darbų, asbesto turinčios atliekos, baterijos ir akumuliatoriai, automobilių padangos, kėbulo detalės, dažai, tepalai ir kitos cheminės medžiagos, buitinė technika, baldai ir kiti didelių gabaritų daiktai nėra mišrios buitinės atliekos.

  Tokių atliekų savininkai jas privalo priduoti specialiose surinkimo aikštelėse arba užsakyti išvežimo ir tvarkymo paslaugas savo lėšomis. Jas draudžiama mesti į rūšiuojamų pakuočių, mišrių atliekų konteinerius arba palikti šių konteinerių aikštelėse.

  "Siekdama padėti greičiau atlaisvinti metaliniais garažais nelegaliai užstatytą valstybinę teritoriją, Vilniaus miesto savivaldybė visą rugsėjo mėnesį garažų bendrijoms teikė tikslinę informaciją apie atliekų tvarkymą ir jų priėmimą. Kad garažų savininkams nereikėtų patiems vežti atliekų, savivaldybė organizavo jų surinkimą — pagal iš anksto paskelbtą grafiką atliekų surinkėjai važiavo į aštuonis garažų bendrijų taškus ir priėmė įvairias atliekas. Deja, šia galimybe pasinaudojo tik dalis atliekų savininkų", — sakė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Atliekų tvarkymo poskyrio patarėja Eglė Bernotavičienė.

  Taip pat priminta, kad sukauptų atliekų metaliniuose garažuose, rūsiuose, soduose, sandėliukuose ar kitose vietose tvarkymas yra jų savininkų atsakomybė ir pareiga.

  Už neteisėtą atliekų atsikratymą šalia mišrių atliekų surinkimo konteinerių, už aplinką ir gamtos teršimą taikomos baudos, nustatyti pažeidėjai įpareigojami jas sutvarkyti savo lėšomis arba tvarkymo kaštus padengia visi garažų bendrijos nariai, mišrių atliekų konteinerių naudotojai.

  Dar šia tema

  Šnipiškėse bus įrengtos laisvalaikio erdvės
  Karoliniškėse atidarytas naujas modulinis darželis
  Tyrimas atskleidė, kaip pandemija pakeitė vilniečių kelionės į darbą įpročius
  Tegai:
  garažas, atliekos, Vilnius

  Svarbiausios temos