21:29 2020 Spalio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Palyginti su latviais bei estais, lietuviai ne tik pasyviausiai lankosi pas gydytojus sirgdami, bet ir rečiau nei kaimynai profilaktiškai atlieka metinį sveikatos patikrinimą

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Tyrimas parodė, kad Lietuvos žmonės rečiausiai iš visų Baltijos šalių gyventojų kreipiasi į medikus, rašoma draudimo bendrovės "Gjensidige" pranešime.

  Palyginti su latviais bei estais, lietuviai ne tik pasyviausiai lankosi pas gydytojus sirgdami, bet ir rečiau nei kaimynai profilaktiškai atlieka metinį sveikatos patikrinimą.

  Tokias tendencijas atskleidė reprezentatyvi Baltijos šalių gyventojų apklausa, kurią draudimo bendrovės "Gjensidige" užsakymu atliko "Nielsen". Respondentų buvo pasiteirauta, kaip dažnai jie lankosi pas gydytoją.

  Tyrimo duomenimis, 41 proc. Lietuvos ir 45 proc. Estijos gyventojų į medikus kreipiasi sunegalavę. Tuo tarpu Latvijoje žmonės aktyviau konsultuojasi su gydytojais — pasireiškus ligos simptomams jų pagalbos ieško kas antras latvis.

  Pasak šeimos gydytojo Juliaus Dabkaus, tarptautinė statistika rodo, kad Lietuva pagal sergančių bei hospitalizuojamų žmonių skaičių Europos Sąjungoje — viršutinėse pozicijose, tačiau žmonės Lietuvoje išties pakeitė apsilankymų pas gydytojus įpročius.

   

  Mažiausia Lietuvos visuomenės dalis, palyginti su latviais ir estais, rūpinasi sveikatos profilaktika. Apklausos duomenimis, tik 16 proc. mūsų šalies gyventojų kartą per metus atlieka profilaktinį sveikatos patikrinimą. Estijoje profilaktiškai kartą per metus sveikatą tikrinasi 21 proc., Latvijoje — 27 proc. gyventojų.

  Skaičiai rodo, kad Lietuvos žmonės dažniau nei Latvijos ar Estijos gyventojai į gydytojus kreipiasi kartą per ketvirtį. Tokiu dažniu į medikus kreipiasi 17 proc. lietuvių, 12 proc. estų ir 8 proc. latvių.

  "Apsilankymai kartą per tris mėnesius leidžia gydytojui laiku pastebėti prasidedančios ligos simptomus ar jos užuomazgas. Net ir pasikeitusiomis vizitų pas gydytojus aplinkybėmis raginčiau neatsisakyti šio įpročio ir bent du kartus per metus profilaktiškai pasitikrinti sveikatą", — sako Dabkus.

  Tyrimo duomenimis, net 6 proc. Lietuvos, 3 proc. Estijos ir 2 proc. Latvijos žmonių pas gydytojus lankosi kartą per mėnesį.

  Tegai:
  medikai, Lietuva

  Svarbiausios temos