03:17 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (356)

  Visoje šalyje fiksuojant susirgimų koronavirusine infekcija piką, o Raseiniams išliekant vienu iš "karštųjų taškų", Kaunas didina profilaktinių tyrimų kiekius

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Siekiant efektyviai kontroliuoti ir suvaldyti pandemijos grėsmes, kauniečiai raginami registruotis nemokamiems tyrimams mobiliajame patikrų punkte, rašo Kauno miesto savivaldybė.

  "Intensyviname profilaktinius tyrimus, didiname jų kiekį, nes praktika rodo, jog tai akivaizdžiai pasiteisina. Šiomis dienomis prevenciškai išsitirti ypatingai raginame kultūros sektoriaus atstovus. Toliau tęsiame švietimo, medicinos ir socialinių darbuotojų laisvanorišką testavimą, tačiau kviečiami ir visi kauniečiai. Stengsimės sudaryti palankias sąlygas įmonėms bei organizacijoms. Ypač toms, kurių kolektyvuose bus nustatyti ligos atvejai", — sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

  Per rugsėjį į Kauno miesto iniciatyvą išsitirti greitaisiais koronaviruso testais atsiliepė beveik 2 tūkst. mokyklų ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų mokytojų, vaikų darželių auklėtojų ir universitetų dėstytojų iš 90 įstaigų.

  Mokyklos, universitetai, o galiausiai ir kultūros įstaigos vis dažniau susiduria su COVID-19 grėsmėmis. Meno atstovai neretai dirba keliose vietose, todėl artimas bendravimas tarp skirtingų kolektyvų paspartina užkrato plitimą. Manoma, kad panašiomis aplinkybėmis Vilniuje įsiplieskusio ligos židinio padariniai galėjo pasiekti ir Kauno valstybinį muzikinį teatrą.

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский

  Registracija tyrimui dėl COVID-19, kaip įprastai, vyksta paskambinus į Koronos karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808. Kauno miesto gyventojai turi pasakyti frazę "kaunietis profilaktiniam ištyrimui". Šiuo metu tokia tyrimų tvarka galioja žmonėms, kurie galimai turėjo artimą kontaktą su sergančiuoju koronavirusine infekcija ar yra pajutę peršalimo simptomus — karščiavimą, kosulį, dusulį. Tyrimai visiems gyventojams nemokami.

  Mobilusis patikrų punktas Kaune įsikūręs miesto kempingo teritorijoje (Jonavos g. 51A). Šiuo metu jame pilnu pajėgumu veikia visos 3 linijos. 

  Be to, Kauno poliklinikos darbuotojai prisidėjo koordinuojant mobiliojo patikros punkto įkūrimą didžiulį protrūkį patiriančiame Raseinių mieste. 

  Siūloma darbus ir kitas veiklas vykdyti nuotoliniu būdu, o jei tai neįmanoma, — užtikrinti galimybes pasimatuoti kūno temperatūrą, dezinfekuoti rankas, dažnai naudojamus paviršius ir naudojamas priemones.

  Sunegalavus, pajutus koronavirusui būdingus simptomus ar sužinojus apie tokius atvejus artimoje aplinkoje, taip pat sugrįžus iš svetur, būtina pasirūpinti preciziška saviizoliacija, registruotis tyrimams.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (356)

  Dar šia tema

  NVSC praneša, kad su ledo ritulio varžybomis siejama 11 koronaviruso atvejų
  Rasta natūrali priemonė nuo koronaviruso
  Tegai:
  Kaunas, koronavirusas

  Svarbiausios temos