14:17 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (348)

  Pasak Kasiulevičiaus, stebint visuomenės reakcijas ima atrodyti, kad karo atveju svarbiausia Vyriausybės priedermė būtų užtikrinti kavinių ir naktinių klubų funkcionavimą

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. "Antikovidinė propaganda" davė vaisių. Dabar padėtis su koronavirusu pablogėjo, o žmonės nenori atlikti tyrimų dėl koronaviruso, Facebook rašė Vilniaus universiteto profesorius, Santaros klinikų šeimos gydytojas Vytautas Kasiulevičius.

  Pasak gydytojo, mėnesius socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje buvo skleidžiama mintis, kad "Covid-19 jokia liga. Paprasčiausias gripas ir tiek. Kaukės — žudo. Baltarusiškas — švediškas variantas — geresnė išeitis Lietuvai, "kaukės žudo", o Švedijos ir Baltarusijos, kur karantinas nebuvo įvestas, pavyzdžiai labiau tiktų Lietuvai."

  "Dabar turime rezultatą — žmonės Raseiniuose atsisako tirtis dėl COVID-19. Ir tai tik pradžia. Kai COVID-19 sirgs ištisi policijos skyriai, galvas pakels nusikaltėliai. Ugniagesiai policijos funkcijų neperims, nes gal jie ir atsparūs ugniai, bet Covid-19 infekcijai — vargu. Nepaisant visų didvyriškų pastangų Nacionalinis visuomenės sveikatos centras šiomis dienomis jau yra "perdegęs", — rašo Kasiulevičius.

  Kaip pastebi gydytojas, pandemijos padariniai kiekvienai šaliai tiesiogiai priklauso nuo valdžios institucijų priimtų sprendimų savalaikiškumo. Pasak jo, žmonės yra tokie, kad nori išgirsti, kas juos nuramins.

  Kaip ironizuoja Kasiulevičius, "jei jis neigtų COVID-19, jis galėtų kandidatuoti į Seimo rinkimus ir net laimėti Kaune". Tačiau, kaip pabrėžia specialistas, neturėtumėte pasitikėti tais politikais, kurie neigia koronaviruso pavojų, nes jie negalės apsaugoti šalies tinkamu laiku.

  "Kaipgi mes apginsime savo šalį, kai užpuls priešas, jeigu nenorime saugoti savo artimų žmonių? Jeigu nenorime kažkiek savęs paaukoti. Stebint visuomenės reakcijas ima atrodyti, kad karo atveju svarbiausia Vyriausybės priedermė būtų užtikrinti kavinių ir naktinių klubų funkcionavimą", — rašo gydytojas.

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский

  Kasiulevičius taip pat pažymėjo, kad supranta statybininkus, darbininkus ir tuos, "kuriuos maitina kojos", tačiau dauguma įstaigų gali dirbti nuotoliniu būdu. Jo nuomone, toks nuotolinis darbas ir mokymasis, išskyrus darželius ir pradines mokyklas, būtų geriausias sprendimas dabartinėje situacijoje, nes visi tiesioginiai susitikimai reikalingi tik siekiant parodyti lyderių svarbą. Kasiulevičius taip pat klausia, ar tikrai reikalingos šventės ir išvykos ​​į kavines bei restoranus, ar yra pavojus užsikrėsti visiems dalyviams.

  Lietuvoje pastarosiomis savaitėmis pastebimas itin stiprus atvejų skaičiaus augimas. Penktadienį buvo atnaujintas COVID-19 atvejų per dieną rekordas. Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, daugiau nei 26 tūkstančiai žmonių yra izoliuoti. Tuo pat metu, kaip anksčiau teigė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, vyriausybė dar neaptarė karantino atnaujinimo ir vadovausis epidemiologiniais rodikliais.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (348)

  Dar šia tema

  Lietuvoje naujas COVID-19 atvejų rekordas: mirė dar vienas žmogus
  Gamalėjaus centras paskelbė apie pasirengimą padėti COVID-19 sergančiam Trampui
  Iš paveiktų šalių atvykstantiems užsieniečiams nebereikia atsivežti COVID-19 testo
  Kaunas stiprina prevenciją dėl COVID-19
  Tegai:
  koronavirusas

  Svarbiausios temos