21:42 2020 Spalio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (470)

  Anksčiau televizijos kanalas "STV" savo eteryje rodė siužetus apie kelias Vakarų šalis, įskaitant Lietuvą, kur ji buvo vadinama "buvusia Tarybų Respublika"

  VILNIUS, spalio 5 — Sputnik. Baltarusijos valstybinis televizijos kanalas "STV" pradėjo naujai vadinti Lietuvą, Lenkiją ir Ukrainą. Tai yra dėl šių šalių požiūrio į Baltarusijos prezidento rinkimus, RIA Novosti sakė šaltinis iš televizijos.

  Minskas ne kartą pareiškė, kad protesto akcijos Baltarusijoje derinamos iš užsienio. Prezidentas Aleksandras Lukašenka apkaltino Vakarų valstybes tiesioginiu kišimusi į respublikos vidaus reikalus ir įvardijo Lietuvą tarp "Amerikos palydovų", kurie aktyviai veikė situacijoje Baltarusijoje.

  "Taip, Lenkijai, Lietuvai ir Ukrainai "STV" siužetuose dabar naudojami nauji pavadinimai — buvusi Ukrainos Tarybų Socialistinė Respublika, buvusi Lietuvos Tarybų Respublika, buvusi Lenkijos Liaudies Respublika", — patvirtino agentūros pašnekovas.

  Anksčiau "STV" transliavo siužetus apie šias tris šalis su atitinkamais prierašais.

  Скриншот новостной программы белорусского телеканала СТВ
  Baltarusijos televizijos kanalo "STV" naujienų laidos nuotrauka

  Padėtis Baltarusijoje

  Masiniai opozicijos protestai Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Per protestus nukentėjo šimtai žmonių, tarp jų — daugiau nei 130 teisėsaugos pareigūnų. Protesto akcijos tęsiasi jau daugiau kaip mėnesį. Be to, rengiami Lukašenkos šalininkų renginiai.

  Nuo pat protestų pradžios Vilnius kišasi į kaimyninės valstybės reikalus. Lietuvos politikai paskelbė sankcijų sąrašą Baltarusijai ir paragino ES šalis taip pat įvesti ribojamąsias priemones Baltarusijos pareigūnams ir jėgų struktūrų atstovams. Lietuva taip pat įvedė sankcijas Lukašenkai.

  Be to, Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes jie laiko ankstesnius "suklastotais" ir nepripažįsta išrinkto prezidento teisėtumo.

  Maskva ne kartą ragino Lietuvą nesikišti į kaimyninės šalies reikalus.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (470)

  Dar šia tema

  Kodėl "Sąjūdžio" būstinę puošia LGBT, Ukrainos ir Baltarusijos opozicijos vėliavos?
  VSAT vaizdo įraše parodė sieną su Baltarusija saugančios užkardos darbą
  Tegai:
  Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos