10:19 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (441)

  Į paveiktų šalių sąrašą siūloma įtraukti tuo atveju, jei tos šalies sergamumo rodiklis viršytų Lietuvos rodiklį ne mažiau kaip 10 procentų

  VILNIUS, spalio 5 — Sputnik. COVID-19 valdymo komitetas siūlys Vyriausybei nustatyti, kad izoliuotis reikėtų atvykus iš šalių su didesniu nei Lietuvoje sergamumo rodikliu, pirmadienį spaudos konferencijos metu pranešė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

  Trečiadienį ministrų kabinetui bus teikiamas siūlymas keisti tvarką dėl paveiktų šalių sąrašo sudarymo. Pasak Verygos, planuojama atsisakyti dabartinio 25 koronaviruso atvejų 100 tūkst. gyventojų rodiklio.

  "Sutarimas buvo pasiektas ir turėtų persikelti į Vyriausybės nutarimą, trečiadienį Vyriausybė tai svarstys, atsisakymas 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų rodiklio, vietoje to pasiūlyta šalis į paveiktų šalių sąrašą traukti tuo atveju, jei tos šalies sergamumo rodiklis viršytų mūsų šalies sergamumo rodiklį ne mažiau kaip 10 procentų", — teigė Veryga.

  Ministras taip pat pažymėjo, kad trečiosios šalys bus vertinamos atskirai, atsižvelgiant į jų testavimo apimtis bei kitus rodiklius, "nes tikrai ne kiekvienu atveju galima pasitikėti šalių skelbiama informacija".

  Šiuo metu paveiktų šalių sąraše yra 96 valstybės. Koronaviruso paveiktomis šalimis laikomos valstybės, kuriose sergamumas 100 tūkst. gyventojų siekia 25 atvejus. Iš paveiktų šalių atvykusiems ar per jas keliavusiems žmonėms yra privaloma 2 savaičių izoliacija.

  Pirmadienio duomenimis, šalyje iš viso patvirtinti 5285 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 2675 asmenys, 2497 pasveiko.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (441)

  Dar šia tema

  Kultinis "Kenzo" mados namų dizaineris mirė nuo COVID-19
  Iš paveiktų šalių atvykstantiems užsieniečiams nebereikia atsivežti COVID-19 testo
  Su COVID-19 užsikrėtusiais Makrono delegacijos nariais nustatyti 26 rizikingi kontaktai
  Tegai:
  Lietuva

  Svarbiausios temos