22:49 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (168)

  Užpernai Europos Sąjungos mokyklose mokytojais dirbo 5,2 milijono žmonių, iš kurių daugiau nei 72 procentai buvo moterys

  VILNIUS, spalio 5 — Sputnik. Lietuva tapo viena iš ES šalių lyderių pagal mokytojų moterų skaičių. Tai rodo "Eurostato" statistikos agentūros duomenys.

  2018 metais ES mokyklose mokytojais dirbo 5,2 mln. žmonių, iš kurių 72 proc. — moterys.

  Tyrimo duomenimis, reitingo pagal mokytojų moterų skaičių lydere tapo Latvija (87 proc.), o Lietuva užėmė antrąją vietą su 85 proc. Toliau — Bulgarija, Estija ir Slovėnija (83 visoms trims šalims).

  Tuo tarpu didžiausia mokytojų vyrų dalis užregistruota Danijoje (38) ir Liuksemburge (36). Graikijoje ir Ispanijoje abiejų šalių rodiklis siekė 34 proc., o Prancūzijoje — 32 proc.

  2018 m. 39 proc. ES pradinių ir vidurinių mokyklų mokytojų buvo vyresni nei 50 metų. Italijoje šiai amžiaus grupei priklausė 54 procentai mokytojų, o Lietuvoje — 52 procentai. Taip pat aukšti rodikliai buvo pastebėti Estijoje, Graikijoje ir Bulgarijoje (49 proc.).

  Tik vienas procentas mokytojų ES buvo vyresni nei 65 metų. Didžiausia šios amžiaus grupės mokytojų dalis užfiksuota Estijoje (8 procentai), Latvijoje (5 procentai), Švedijoje ir Danijoje (4 procentai abiejose šalyse).

  "Eurostato" reitingas susijęs su Pasauline mokytojų diena, kuri kasmet minima spalio 5 dieną. Šventę UNESCO įsteigė 1994 m. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į mokytojų padėtį visuomenėje, jų vaidmenį švietime ir ugdyme.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (168)

  Dar šia tema

  Pirmoji ponia nesuvienijo Lietuvos. Kaip kilo skandalas dėl Nausėdienės kalbos
  ULAC vadovas papasakojo, ar saugu dovanoti gėles mokytojams esant koronavirusui
  Marijampolėje koronavirusu susirgo mokytojas, dirbantis dviejose mokyklose
  Tegai:
  Lietuva, ES, Tarptautinė mokytojų diena

  Svarbiausios temos