12:15 2020 Spalio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1821
 • RUB90.8256
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Iš viso apgaulės būdu buvo įsigyta įvairių brangių daiktų už daugiau nei 2500 eurų

  VILNIUS, spalio 6 — Sputnik. Baigtas 12 epizodų ikiteisminis tyrimas, kuriame 22 metų kėdainietis kaltinamas įvykdęs sukčiavimus, rašo Lietuvos policijos departamentas.

  Dėl jo nusikalstamo elgesio bei neteisėtai padarytų veikų iš viso nukentėjo 12 asmenų iš įvairių Lietuvos miestų — Vilniaus, Panevėžio, Klaipėdos rajono, Radviliškio, Tauragės rajono ir kitų šalies mietų ir rajonų gyventojai.

  Nuo 2019 metų lapkričio mėnesio iki 2020 metų sausio mėnesio pabaigos šis vyras susigundė apgaulės būdu pasipelnyti iš patiklių žmonių, todėl sugalvojo gudrią schemą — jis, veikdamas kartu su kitu laisvės atėmimo bausmę atliekančiu įkalinimo įstaigoje asmeniu, prisijungė prie populiarios internetinės skelbimų svetainės ir, radęs dominantį skelbimą apie parduodamus brangesnius daiktus, melagingai prisistatydavo kito asmens vardu bei pavarde, o suderėjęs dėl perkamo daikto kainos, suklastodavo bankinio pavedimo išrašą apie atliktą apmokėjimą ir jį pateikdavo nieko neįtariančiam sąžiningam daikto pardavėjui.

  Pardavėjas, tikėdamas įvykusiu sėkmingu sandėriu, parduodamą daiktą perleisdavo atvykusiam pasiimti prekės asmeniui arba sutardavo, kad pageidaujamą daiktą jis galėtų atsiimti siuntų savitarnos terminaluose.

  Tokiu būdu, panaudojant apgaulę, iš 12 šalies gyventojų buvo išviliotos įvairios paklausios kasdienėje buityje naudojamos prekės: nešiojamieji kompiuteriai "HP" ir "Lenovo", fotoaparatai "Nikon" ir "Canon", žaidimų kompiuteriai — konsolės "Sony Play Station" ir "Xbox One", išmaniosios ausinės "Beats Studio 3 Wireless", laikrodžiai "Casio", planšetiniai kompiuteriai "Apple iPad", namų kino sistemos, mobilūs telefonai "Iphone".

  Iš viso apgaulės būdu buvo įsigyta įvairių brangių daiktų už daugiau nei 2500 eurų.

  Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad šiuos sukčiavimus įvykdė niekur nedirbantis, oficialaus pragyvenimo šaltinio neturintis vyras, jau anksčiau teistas už vagystes, sukčiavimus, turto sugadinimus, daug kartų baustas administracine tvarka už smulkaus turto vagiliavimus iš prekybos centrų.

  Kaip pagrindinį nusikaltimo motyvą kaltinamasis įvardino lėšų pragyvenimui trūkumą, nes neturėjo jokio darbo, o pragyventi reikėjo.

  Dėl įvykdytų visų nusikaltimų gailėjosi ir visiškai prisipažino savo kaltę, nes suprato ir suvokė, jog tyčia apgaudinėjo nieko neįtariančius gyventojus. Vyras paaiškino, jog daiktus perleisdavo pašaliniams jam nepažįstamiems asmenims, juos tiesiog parduodamas ar perleisdamas už gerokai mažesnę sumą nei rinkos kaina.

  Tyrimo metu pareigūnai atliko daugybės nukentėjusiųjų, liudytojų apklausų, buvo teismo sankcionuotos ir taikytos procesinės prievartos priemonės, atliktos kratos bei kiti procesiniai veiksmai, renkant reikšmingus įrodymus. Tyrimas truko beveik 9 mėnesius.

  Dar šia tema

  Ruklos apylinkėse apvirto karinis sunkvežimis
  Policija papasakojo apie naują sukčiavimo būdą
  Jonavoje prie vairo sustabdytas girtas karys
  Tegai:
  sukčiavimas, policija

  Svarbiausios temos