03:33 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (380)

  Sveikatos apsaugos ministras kreipėsi į visuomenę ir paprašė savanorių gydytojų padėti vietos gyventojams

  VILNIUS, spalio 6 — Sputnik. Koronavirusas išplito Blinstrubiškių socialinės globos namuose, Raseiniuose, kur gyvena pažeidžiamiausia gyventojų grupė, savo Facebook paskyroje parašė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

  "Juose susirgus ir darbuotojams, nebeliko personalo, kuris galėtų tinkamai rūpintis šių globos namų gyventojais. Savivaldybei nepavyksta rasti medikų, kurie sutiktų atvykti ir talkinti. Kalbamės dėl galimos pagalbos su gydymo įstaigomis, tačiau visose įstaigose dabar — tikras darbymetis ir joms nėra lengva", — rašo jis.

  Taip pat Veryga teigia, kad nėra tiesioginių mechanizmų, kaip deleguoti ar skirti pagalbą, todėl jis prašo atsiliepti galimus savanorius gydytojus, kurie sutiktų padėti ten esantiems gyventojams.

  Jis pažymi, kad jei atsirastų tų, kurie suteiktų pagalbą ir galėtų laikinai ten padirbėti, jie gali kreiptis ir tiesiogiai į Raseinių merą Andrių Bautronį.

  Pastaruoju metu COVID-19 atvejų skaičius Lietuvoje auga. Iš viso šalyje nustatyta daugiau nei 5,2 tūkstančio atvejų, pasveiko daugiau nei 2,6 tūkstančio žmonių, mirė 94 pacientai su patvirtinta diagnoze.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta per 35,1 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 1,03 milijono žmonių mirė.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (380)

  Dar šia tema

  Su COVID-19 užsikrėtusiais Makrono delegacijos nariais nustatyti 26 rizikingi kontaktai
  Naujienos keliautojams: Lietuvoje planuojama keisti saviizoliacijos tvarką
  Tegai:
  Aurelijus Veryga, Raseinių rajonas, koronavirusas

  Svarbiausios temos