11:28 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Nustatyta, kad pastarieji Latvijoje buvo pasiprašę prieglobsčio, tačiau iš šios šalies neteisėtai išvyko nesulaukę sprendimo

  VILNIUS, spalio 6 — Sputnik. Kalvarijos pasieniečiai sulaikė du Latvijos piliečius, į Vakarų Europą neteisėtai gabenusius tris Rusijos piliečius, rašo Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Antradienį VSAT pareigūnai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu, kelyje Marijampolė–Suvalkai, patikrinti sustabdė automobilį "Mercedes Benz E200". Latvijoje registruotą mašiną vairavo 49-erių šios šalies pilietis. Kartu vyko tvarkingus dokumentus turėjęs 57 metų jo tautietis ir dar trys asmenys.

  Patikros metu nustatyta, kad trys čečėnų tautybės Rusijos piliečiai: 51-erių vyras, 40-ies moteris ir nepilnametis berniukas — kelionei tinkamų galiojančių dokumentų neturėjo. Užsieniečiai pateikė Latvijoje esančio Užsieniečių registracijos centro gyventojų pažymėjimus. Latvijoje prieglobsčio pasiprašiusi trijulė neturėjo teisės išvykti iš minėtos valstybės, kol nagrinėjami jų prašymai.

  Abiem Latvijos piliečiams dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia laisvės atėmimas iki 8 metų. Užsieniečiai uždaryti į areštinę.

  Kalvarijos pasienio užkardoje laikinai apgyvendinti ir visi trys prieglobsčio Latvijoje prašęsi asmenys. Šiuos užsieniečius artimiausiu metu planuojama perduoti Latvijos pasieniečiams.

  Dar šia tema

  Pasieniečiai sulaikė 10 metų Lenkijos teisėsaugininkų ieškotą puspriekabę
  VSAT vaizdo įraše parodė sieną su Baltarusija saugančios užkardos darbą
  Baltarusis gabeno priekabą su galimai suklastotu kėbulo numeriu
  Tegai:
  rusai, latviai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

  Svarbiausios temos