10:54 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (640)

  Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas pareiškė, kad šiuo metu poreikio stabdyti planines paslaugas nėra

  VILNIUS, spalio 6 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga papasakojo, kokiomis sąlygomis bus ribojamos planinės gydymo paslaugos.

  Ministras pažymėjo, kad daliai gyventojų galimi gydymo paslaugų ribojimai sukelia tam tikrų baimių, nes, dar nepriėmus jokių sprendimų, jau yra klausiama, ar tikrai paslaugos bus prieinamos. 

  "Noriu nuraminti gyventojus, kad paslaugų stabdymas tikrai bus paskutinė priemonė, pirmiausia bus diegiamos kitos, kurios gali apriboti kokias nors veiklas. Bet tikrai niekas nepradės nuo sveikatos priežiūros paslaugų, ypač planinių", — spaudos konferencijoje teigė ministras. 

  Anot Verygos, situacija ligoninėse atidžiai stebima.

  "Šiandien turime 39 proc. užimtų vadinamųjų rezervinių COVID-19 lovų. Iki 70 proc. dar yra tolokai. Kiek man teko matyti žinutes ir poliklinikų pasisakymus, o jos teisingai nuogąstauja, kad stabdant paslaugas gyventojams jos būtų sunkiau prieinamos. Aš suprantu, kad vadovai yra pasiruošę, tinkamai valdo srautus. Šiuo metu poreikio stabdyti planines paslaugas nėra, mes taip pat suinteresuoti, kad gyventojai jas gautų", — kalbėjo SAM vadovas.

  Jis taip pat pažymėjo, kad tie rodikliai, kurie buvo priimti gerokai anksčiau, daug ko nežinant apie COVID-19, tikrai bus peržiūrimi, kad planinės paslaugos būtų kiek įmanoma ilgiau išlaikytos ir nestabdomos.

  Dviejų savaičių sergamumo koronavirusu rodiklis Lietuvoje jau pasiekė 51,6 atvejo 100 tūkstančių gyventojų.

  Šalyje iš viso patvirtinti 5366 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 2700 asmenų, 2546 pasveiko, 99 mirė.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (640)
  Tegai:
  Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos