11:40 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos piliečiai prašymus tuoktis galės paduoti Metrikacijos paslaugų informacinėje sistemoje, taip pat siųsti registruotu paštu ar perduoti per kurjerį

  VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Pašymą įregistruoti santuoką bus galima paduoti nuotoliniu būdu, siųsti registruotu paštu ar per kurjerį, praneša Teisingumo ministerija.

  Pasak teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus, dėl pandemijos susiklosčiusi situacija skatina greičiau taikyti patogesnius ir saugesnius kitus paslaugų teikimo būdus, kad žmonėms nereikėtų lankytis įstaigose.

  "Tai leis išspręsti daugelį problemų, nes tekdavo atvykti į civilinės metrikacijos įstaigas. Pavyzdžiui, Lietuvos ir užsienio piliečiai, norintys susituokti Lietuvoje, prašymus civilinės metrikacijos įstaigoms galės pateikti registruotu laišku ar per kurjerį, — sakė Jankevičius. — COVID-19 iššūkį visuomenės gyvenime padeda atremti sparti elektroninių paslaugų ir kitokių jų teikimo būdų plėtra, plačiau "įdarbintos" informacinės technologijos".  

  Lietuvos piliečiai prašymus tuoktis galės paduoti Metrikacijos paslaugų informacinėje sistemoje, taip pat siųsti registruotu paštu ar perduoti per kurjerį.

  Tuo tarpu užsieniečiai, norintys pateikti prašymą registruoti santuoką Lietuvoje, tai galės atlikti savo šalyje registruotu paštu ar kurjerio pagalba. 

  Dar šia tema

  Lietuva atsidūrė tarp ES lyderių pagal santuokoje gimusių vaikų skaičių
  Tegai:
  santuoka, Teisingumo ministerija

  Svarbiausios temos