10:46 2020 Spalio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1832
 • RUB90.5710
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (253)

  Sprendimą įsteigti papildomą balsavimo vietą VRK priėmė, pastebėjusi didelius balsuoti ateinančių rinkėjų srautus

  VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Sostinėje esančioje automobilių aikštelėje (Savanorių pr. 124) įrengtoje išankstinio balsavimo vietoje bus galima balsuoti spalio 7 ir 8 dienomis, praneša VRK.

  Išankstiniai Seimo rinkimai
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Spalio 7 dieną rinkėjų laukiama nuo 10:00 iki 20:00 val., o spalio 8 dieną — nuo 7:00 val. ryto iki 20:00 val. vakaro.

  Sprendimą įsteigti papildomą balsavimo vietą VRK priėmė spalio 6 dieną, tai padaryta pastebėjus didelius balsuoti ateinančių rinkėjų srautus. Balsavimo vietą įrengti buvusiame mobiliame koronaviruso patikros punkte pasiūlė Vilniaus miesto savivaldybė. Ši vieta nebus skirta rinkėjams, esantiems saviizoliacijoje. Čia atvykti ir atlikti pilietinę pareigą galės įprastai balsuoti iš anksto pageidaujantys piliečiai, kurie tai galės padaryti neišlipdami iš savo transporto priemonės. 

  Atvykus balsuoti, rinkimų komisijos narys nustatytų rinkėjo tapatybę, išduotų jam balsavimo dokumentus, o rinkėjas, būdamas savo transporto priemonėje, užpildytų balsavimo biuletenius, įdėtų juos į voką, užklijuotų ir grąžintų rinkimų komisijos nariui. Siekiant išsaugoti balsavimo paslaptį, VRK rinkėjams rekomenduoja atvažiuoti po vieną. 

  VRK primena, kad rinkėjams einant balsuoti reikia pasiimti asmens dokumentą, dėvėti nosį ir burną dengiančią veido apsaugos priemonę bei turėti savo asmeninį rašiklį. Pamiršusiems atsinešti rašymo priemones, balsavimo vietoje bus suteikiamos daugkartinės, kurias rinkimų komisijų nariai reguliariai dezinfekuos.

  Pagrindinė Seimo rinkimų balsavimo diena Lietuvoje yra spalio 11-oji.

  Temos:
  Lietuvos Seimo rinkimai — 2020 (253)

  Dar šia tema

  Lietuvos valstybinė rinkimų komisija patvirtino balsavimo dėl Seimo rinkimų tvarką
  Keturiose Lietuvos diplomatinėse atstovybėse balsavimas vyks tik paštu
  VRK: prasideda išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose
  Tegai:
  Seimo rinkimai

  Svarbiausios temos