08:03 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Ankstesniuose rinkimuose prieš ketverius metus galimybe balsuoti iš anksto per dvi dienas pasinaudojo 87 000 žmonių, arba 3,5 % visų rinkėjų

  VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Per pirmadienį prasidėjusias išankstinio balsavimo dienas, kurios truks iki ketvirtadienio, pasinaudojo proga balsuoti per Lietuvos Seimo rinkimus, rašo TASS su nuoroda į VRK.

  Акция приуроченная к парламентским выборам в Вильнюсе
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  "Pirmadienį ir antradienį balsavo apie 37 tūkstančiai žmonių, tai yra 1,52 % viso rinkėjų sąrašo", — rašoma pranešime. Ankstesniuose rinkimuose prieš ketverius metus šia galimybe per dvi dienas pasinaudojo 87 000 žmonių, arba 3,5 % visų rinkėjų.

  2016 metais iš anksto buvo galima balsuoti dvi dienas. Dabartiniuose rinkimuose, vykstančiuose pandemijos metu, išankstinis balsavimas pratęstas iki keturių dienų. Rinkėjas gali balsuoti bet kurioje rinkimų apylinkėje. Pagrindinę dieną, kuri bus sekmadienį, balsuoti galima tik registracijos vietoje.

  Lietuvos Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną. Rugpjūčio mėnesį Vyriausioji rinkimų komisija patvirtino rinkimų vykdymo tvarką. Rinkimų komisijų nariai, stebėtojai ir rinkėjai rinkimų apylinkėse privalo dėvėti medicinines kaukes, laikytis bent vieno metro atstumo. Rinkimų komisija rekomendavo žmonėms į rinkimų apylinkes patekti pro vieną įėjimą, o išeiti per kitą. Komisija patarė atsinešti savo rašiklį biuleteniams užpildyti.

  Tegai:
  rinkimai, Seimas

  Svarbiausios temos