12:27 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (708)

  Karantino režimas truks nuo spalio 9 iki 23 dienos. Kaip pažymėjo Skvernelis, jei savivaldybė nesilaikys karantino reikalavimų, miestas bus uždarytas

  VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Atsižvelgdama į nepalankią COVID-19 epideminę situaciją, Vyriausybė nusprendė Raseinių rajone nuo penktadienio įvesti lokalų karantiną. Apie tai savo Facebook puslapyje pranešė Raseinių rajono merijos spaudos tarnyba.

  Karantino režimas truks nuo spalio 9 iki 23 dienos.

  Kaip Vyriausybės posėdyje pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Aurelijus Veryga, Raseinių rajono savivaldybėje epidemiologinė situacija yra išskirtinė. Sergamumo rodiklis yra pasiekęs 1108 atvejus šimtui tūkstančių gyventojų per pastarąsias dvi savaites.

  Ministras pranešė, kad antrojoje vietoje pagal rodiklį esančiame Radviliškio rajone šis rodiklis siekia apie 400 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Bendras Lietuvos vidurkis yra apie 50 atvejų šimtui tūkstančių gyventojų.

  "Kalbame apie tikrai išskirtinę situaciją. Atsižvelgiant į tą situaciją, vadovaujantis <...> įstatymu, nustatomo karantino tikslas yra nustatyti specialią asmenų darbo, gyvenimo, poilsio, kelionių tvarką, ūkinės ir kitos veiklos sąlygas, produktų gamybos, jų realizavimo vietas", — sakė sveikatos apsaugos ministras.

  Premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad jei savivaldybė nesilaikys karantino reikalavimų, kitas žingsnis bus miesto uždarymas. 

  Šalyje iš viso patvirtinti 5483 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 2761 asmuo, 2600 pasveiko, 101 mirė.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta per 35,3 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 1,03 milijono žmonių mirė.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (708)

  Dar šia tema

  Raseinių socialinės globos namuose bei mokyklose ir toliau auga koronaviruso židiniai
  Koronavirusu sergantis Raseinių rajono meras pažino tamsiąją COVID-19 pusę
  Tegai:
  karantinas, Raseinių rajonas

  Svarbiausios temos