11:09 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvoje apklausta 1 015, Latvijoje — 1 005, Estijoje — 1 011 nuolatinių gyventojų nuo 19 metų amžiaus

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Daugiau nei 40 proc. šalies gyventojų turi vieną ar daugiau giminaičių, kurie yra tiesiogiai priklausomi nuo jų pajamų, rodo "Swedbank" užsakymu atliktas gyventojų tyrimas.

  Trys iš keturių šalies gyventojų (76 proc.) su savo artimaisiais nėra aptarę situacijos, jei vienas iš partnerių negalėtų toliau prisidėti prie bendro šeimos biudžeto. 

  Maždaug kas šeštas šalies gyventojas (17 proc.) neturi nei santaupų, nei atitinkamos draudimo apsaugos gyvybei. Todėl kritinėje situacijoje toks gyventojas būtų visiškai priklausomas nuo artimųjų pagalbos. 

  Remiantis atlikto gyventojų tyrimo duomenimis, lietuviai yra kiek geresnėje padėtyje negu Latvijos ar Estijos gyventojai. Kaimyninėse valstybėse nuo jų finansiškai priklausančių artimų žmonių turi daugiau kaip pusė gyventojų, atitinkamai, 52 proc. latvių ir 55 proc. estų. 

  Be to, santaupų "juodai dienai" ar gyvybės draudimo apsaugos neturi 29 proc. latvių ir 24 proc. estų.

  Kiek daugiau nei ketvirtadalis lietuvių (27 proc.) pripažįsta, kad likę vieni šeimoje arba užklupus lėtinei ligai, kuri neleistų toliau dirbti visu etatu, kasdienes išlaidas jie galėtų padengti tik nuo vieno iki trijų mėnesių. 

  Tyrimo duomenimis, Lietuvoje gyvybės draudimu ir draudimu nuo traumų yra pasirūpinę 27 proc. gyventojų. Latvijoje ir Estijoje ši gyventojų dalis yra mažesnė, atitinkamai, 21 proc. ir 16 proc. 

  Gyventojai taip pat išskyrė tris pagrindinius veiksnius, kurie juos paskatintų apdrausti savo ar šeimos nario gyvybę, tai yra, pajamų padidėjimas (53 proc.), turimas reikšmingas kredito įsipareigojimas (25 proc.) ir padidėjusi rizika kasdieniame darbe (24 proc.).

  Apklausos metu Lietuvoje apklausta 1 015, Latvijoje — 1 005, Estijoje — 1 011 nuolatinių gyventojų nuo 19 metų amžiaus.

  Dar šia tema

  Tyrimas atskleidė, kaip pandemija pakeitė vilniečių kelionės į darbą įpročius
  Apklausa rodo, kad po karantino trečdaliui namų ūkių sumažėjo pajamos
  Tegai:
  finansai, apklausa, Swedbank

  Svarbiausios temos