09:10 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kiekvienam pabėgėliui planuojama sudaryti individualų integracijos planą, kuriuo būtų atsižvelgiama į asmens stiprybes 

  VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Vyriausybė trečiadienį pritarė teisės aktų projektams, kurie skatintų prieglobstį Lietuvoje gavusius užsieniečius dėti didesnes pastangas integracijai, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

  Siūloma dar asmeniui ar visai šeimai esant Pabėgėlių priėmimo centre sudaryti individualų integracijos planą, kuriuo būtų atsižvelgiama į kiekvieno žmogaus stiprybes ir silpnybes. Bus vertinami turimi įgūdžiai, kvalifikacija, profesiniai gebėjimai, sveikata, išsilavinimas ir kiti veiksniai, galintys daryti įtaką integracijai. 

  Vėliau, asmeniui apsigyvenus savivaldybėje, individualus planas būtų atnaujinamas kartu su savivaldybės institucija, kuri atsakinga už integraciją.

  Individualų integracijos planą lydės individualiai parenkamos paslaugos pagal poreikius. Pavyzdžiui, jeigu asmuo buvo prekybos žmonėmis auka iš Sirijos, jam reikės psichologo ir socialinio darbuotojo paslaugų, tuo tarpu inžinierius iš Baltarusijos gali mokytis lietuvių kalbos ir tuo pat metu dirbti. 

  Be to, prieglobsčio gavėjams Lietuvoje užtikrinama pradinė socialinė parama. Remiantis pakeitimais, socialinė parama per mėnesį iš pradžių būtų vienodo dydžio visiems prieglobsčio gavėjams, o vėliau galėtų būti arba tokio pat dydžio, jeigu asmuo arba visa šeima rodo pažangą, arba sumažėtų, jeigu jaučiamas nenoras integruotis. 

  Nuo 1 iki 7 mėnesio prieglobsčio gavėjams, kaip ir iki šiol, būtų mokama bazinė pinigų suma, kuri priklausytų nuo šeimos narių skaičiaus: vienišam asmeniui sudarytų 250 eurų, dviejų asmenų šeimai — 375 eurai, trijų asmenų šeimai — 500 eurų, keturių asmenų — 562,5 eurai. Vėliau parama būtų tokio pat dydžio arba būtų mažesnė, pavyzdžiui, jei asmuo nelanko lietuvių kalbos pamokų, netvarko dokumentų išsilavinimo pripažinimui Lietuvoje.

  Ilgainiui parama visiems prieglobsčio gavėjams mažėja, bet kiekvienu atveju ji bus diferencijuojama pagal pažangą ir dedamas pastangas.

  Prieglobstį gavę asmenys taip pat yra aprūpinami vienkartine parama, kuri skirta įsikurti: išsinuomoti būstą, susipirkti būtiniausius daiktus. Bet paprastai ši parama yra panaudojama būsto nuomos depozitui ir priklausomai nuo asmenų skaičiau šeimoje gali siekti nuo 500 iki 1000 eurų.

  Ministerijos duomenimis, praėjusiais metais Lietuvoje prieglobstį gavusių užsieniečių skaičius siekė tik 453.

  Dar šia tema

  Iki registracijos balsuoti užsienyje pabaigos liko kelios dienos
  Iš paveiktų šalių atvykstantiems užsieniečiams nebereikia atsivežti COVID-19 testo
  Tiesioginių užsienio investicijų srautas Lietuvoje buvo neigiamas
  Tegai:
  užsieniečiai, prieglobsčio prašytojai, Lietuva

  Svarbiausios temos